Błąd
  • Wystąpił błąd podczas wczytywania komponentu: com_finder, 1

Weekendowe wyniki młodych lekkoatletów

15.01.2023 1 00115.01.2023 1 002

15.stycznia w Ostrawie rozegrano Międzynarodowy Miting Śląsk – Moravy. Do reprezentacji Śląska powołanie otrzymały dwie mikołowianki: Zofia Tkocz startująca od tego roku dla AZS AWF Katowice oraz Magdalena Słomska z klubu MKS MOS Katowice.

Obie zdobyły medale w swoich kategoriach i przyczyniły się do wygranej dla polskiej drużyny.
Zofia Tkocz startowała w biegu na 400 m, gdzie z czasem 56,75 sek. zdobyła złoty medal. Magdalena Słomska w biegu na 60 m przez płotki zajęła 2 miejsce z czasem 9,09 sek. Pobiegła też na 200 m, zdobywając drugi srebrny krążek, uzyskawszy wynik 26,11 sek. (KS-S)
Dzień wcześniej obiecujący start na Halowych Zawodach Lekkoatletycznych w Brzeszczach zaliczyli lekkoatleci z UKS Trójka Mikołów: Filip Pietrzyk przebiegł 60m. w czasie 7.21sek. (i zajął 3 miejsce), Gabriela Kaczmarek 60 m. w czasie 8.61 sek., a Pola Kosińska 60 m. w czasie 9.16 sek.
Wychowanka  mikołowskiego klubu (obecnie wypożyczona do CSIR MOS Dąbrowa Górnicza) Wiktoria Absyl, dostała się do finału A i przebiegła 60 m. w czasie 8.39 sek.