Rozdaniem świadectw zakończono 26 czerwca rok szkolny (i przedszkolny) 2025-2026. Zanim jednak wręczono cenzurki, w placówkach zorganizowano akademie podsumowujące dziesięć miesięcy nauki.
Czytaj więcej...Zachód słońca przypadał 25 czerwca o godzinie 20:59, natomiast szesnaście minut później na trasę Botanicznej Piątki w ŚOB wyruszyli pierwsi uczestnicy nocnej edycji tego biegu.
Czytaj więcej...25 czerwca w Galerii 33 MDK odbył się ostatni w tym wnętrzu wernisaż wystawy malarskiej; swoje prace zaprezentowała Kazimiera Wiśniewska.
Czytaj więcej...Specyficzny przebieg miał 25 czerwca dancing dla seniorów regularnie organizowany w MDK.
Czytaj więcej...Przyczynkiem do dyskusji uczestników Muzycznej Kawiarenki Literackiej, którzy spotkali się w MBP 23 czerwca, były pomysły na wakacyjną lekturę.
Czytaj więcej...Sesja Rady Miasta odbyła się 23 czerwca w Białym Domku.
Czytaj więcej...22 czerwca w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury odbył się pokaz umiejętności nabytych przez uczestników organizowanych przez placówkę zajęć – wyjątkowy, gdyż ostatni w tym miejscu przed gruntowną przebudową budynku.
Czytaj więcej...Trzy godziny trwała 21 czerwca zabawa inaugurująca uruchomienie największego placu zabaw w naszym mieście zlokalizowanego w Parku Trzech Pokoleń.
Czytaj więcej...Niepokojące prognozy powodowały uzasadnione obawy, ale nie przestraszyły tych, którzy lato postanowili powitać w Śląskim Ogrodzie Botanicznym. 21 czerwca odbyły się w nim obchody Dnia Ziół.
Czytaj więcej...Darterski weekend w Mikołowie zakończył się 21 czerwca podsumowaniem indywidualnych rozgrywek Mikołowsko-Tyskiej Ligi Darta oraz Turniejem o Puchar Burmistrza.
Czytaj więcej...Dziewięć drużyn i 36 zawodników przystąpiło 21 czerwca do XI Drużynowych i IV Indywidualnych Mistrzostw Powiatu w skacie.
Czytaj więcej...
Drodzy Mikołowianie
Muszę przyznać, że decyzja PKP o wyburzeniu dworca w Mikołowie i budowie w tym miejscu nowego obiektu była dla nas zaskoczeniem.
Więcej…