Błąd
  • Wystąpił błąd podczas wczytywania komponentu: com_finder, 1

AKS: puchar jest nasz!

25.10.2022 2 00125.10.2022 2 002

Po niezwykle emocjonującym spotkaniu godnym wtorkowego popołudnia z Ligą Mistrzów w tle AKS Mikołów pokonał 25 października u siebie Unię Kosztowy 2:1 i tym samym zdobył Puchar Polski Podokręgu Katowice!

Nasza drużyna przystąpi teraz do rozgrywek o Puchar na szczeblu wojewódzkim.
Poniżej relacja z facebookowego profilu AKS:
Spotkanie rozpoczęło się uroczyście odegranym Mazurkiem Dąbrowskiego. Podniosła atmosfera spotkania dała się wyczuć wśród licznej publiczności Stadionu Miejskiego.
Obie drużyny rozpoczęły spotkanie w nerwowy sposób. Brakowało płynności w grze, a stawka spotkania zdawała się lekko przytłaczać obydwa zespoły. Żadna z drużyn nie potrafiła zdominować swojego przeciwnika. Minimalną przewagę w grze mieli gospodarze, ale gdy wszyscy już szykowali się na przerwę, zaskakującym (i lekko szczęśliwym) strzałem zza pola karnego popisał się Jakub Hat dając w 41. minucie prowadzenie gościom.
Do drugiej połowy nasza drużyna przystąpiła z dużą determinacją do odrobienia strat, ale mimo wyraźnej przewagi AKS, aż do 67. minuty utrzymywał się niekorzystny wynik. Wtedy to do rzutu karnego podszedł kapitan AKS Jacek Wujec i chociaż bardzo blisko obrony „jedenastki” był bramkarz gości, na tablicy zrobiło się 1:1.
AKS ani myślał zwalniać tempa swoich akcji, a efektem tego była piękna akcja Damiana Wasiaka zakończona znakomitym strzałem pod poprzeczkę dająca prowadzenie AKS w 79 minucie.
Ostatnie 10 minut to rozpaczliwe ataki Unii Kosztowy co chwila kontrowane przez drużynę gospodarzy. Po jednej z takich kontr, już w doliczonym czasie gry, szarżującego napastnika AKS nieprzepisowo przed polem karnym zatrzymał bramkarz gości Piotr Adamek, za co otrzymał czerwoną kartkę.
Wynik do końca nie uległ już zmianie i AKS sięgnął po trofeum.
Bardzo dziękujemy wszystkim Kibicom przybyłym na spotkanie za znakomity doping dla naszej drużyny oraz MOSiR Mikołów za ogromne wsparcie w organizacji dzisiejszego wydarzenia.
Już w najbliższą sobotę zapraszamy na kolejne spotkanie naszej drużyny przed własną publicznością. Rywalem AKS w najbliższą sobotę o 14:00 będzie Pogoń Imielin.