Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do oglądania wystawy „Mikołów... Małe miasto, wielka historia”. Otwarto ją 31 stycznia.
Została przygotowana na 800-lecie miasta, a zakresem chronologicznym obejmuje lata 1912 – 2022. Przy jej opracowaniu korzystano ze zbiorów własnych i bibliotek cyfrowych, z materiałów zgromadzonych w archiwach stacjonarnych i cyfrowych, a także z archiwów mieszkańców Mikołowa. Wystawa zachęca odbiorców do zgłębiania historii miasta i regionu, a także poszukiwań w domowych archiwach i rozmów z najstarszymi członkami rodzin. Całość przygotowały Bożena Holeczek i Anna Wojtkowska-Witala. (MBP)
Drodzy Mikołowianie
Z satysfakcją informuję, że decyzją Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach otrzymaliśmy 110 tys. zł na zagospodarowanie przestrzeni obok kolektury Lotto przy ul. św. Wojciecha.
Więcej…