Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który odpowie za oszustwo na 80 tysięcy złotych.
Mysłowiczanin, zwodząc i obiecując wspólne życie, od stycznia do początku października tego roku regularnie pożyczał pieniądze od poznanej w internecie 29-letniej mieszkanki powiatu mikołowskiego.
Jak czytamy na www.mikolow.policja.gov.pl, „Technikę zwodzenia i manipulacji mężczyzna opanował do perfekcji. Podając fałszywe imię i nazwisko oraz miejsce zamieszkania, co chwila wymyślał nową historię, by tylko zdobyć kolejne pieniądze. Obiecywał wspólne życie i był wyjątkowo uprzejmy. 29-latka, wierząc w szczerość intencji partnera, regularnie przelewała na wskazane przez mysłowiczanina konta bankowe. Kiedy pokrzywdzona zaczęła upominać się o zwrot, 32-latek stawał się coraz bardziej arogancki. Zaczął też ograniczać wspólne kontakty.”
W rezultacie zdesperowana kobieta zgłosiła się na policję, a mężczyzna został zatrzymany. „Podejrzany przyznał się. W trakcie składania wyjaśnień tłumaczył, że ma problemy z racjonalnym wydawaniem pieniędzy i zobowiązał się do zwrotu całej gotówki. Za oszustwo grozi mu do 8 lat więzienia.”
Sprawa jak żywo przypomina historię Tulipana, znanego uwodziciela z lat 80-tych ubiegłego stulecia.
(źródło: Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie)


Drodzy Mikołowianie
Z ogromną satysfakcją chcę podzielić się z Państwem wiadomością, która napawa mnie prawdziwą dumą. W ogłoszonym przed miesiącem Rankingu Gmin Województwa Śląskiego Mikołów zajął 1. miejsce w kategorii gmin powyżej 20 tysięcy mieszkańców.
Więcej…