Na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie swoją premierę 14 października miała „Kiciotopia” – nowa książka mikołowianki Aliny Przydatek.
To już druga po „Wielkiej Księdze Kici Nici” pozycja jej autorstwa skierowana do najmłodszego czytelnika. Bogato ilustrowane tomy zawierają edukacyjne wierszyki i są wzbogacone o kody QR stanowiące odnośniki do multimedialnych atrakcji powiązanych z treścią książek. Ponadto autorka własnoręcznie wykonała laleczki bohaterów swoich opowieści i odwiedza z nimi przedszkola, gdzie prowadzi zajęcia dla dzieci. (WalKa)


Drodzy Mikołowianie
Zacznę od dobrej wiadomości. Zakończyliśmy kolejny bardzo ważny etap na drodze do budowy nowoczesnego obiektu kultury w Mikołowie – i stało się to wcześniej, niż pierwotnie zakładaliśmy.
Więcej…