Od dźwięków Preludium C-dur J. S. Bacha wykonywanego na fortepianie przez pracownika MDK Andronikę Krawiec rozpoczyna się 25. odcinek internetowej serii „Porozmawiajmy przy kawie o nas – seniorach”, który można oglądać od 29 lipca.
Następnie pianistka prowadzi z przewodniczącą Mikołowskiej Rady Seniorów Dorotą Podlodowską-Graczyńską rozmowę na temat szeroko pojętej roli muzyki w życiu codziennym nie tylko starszych osób. Zaprasza również do uczestnictwa w zajęciach różnych zespołów muzycznych działających przy MDK. (WalKa)


Drodzy Mikołowianie
Mikołów jest jednym z nielicznych miast województwa śląskiego, które przyciąga nowych mieszkańców. Z opinii tych, którzy zdecydowali się tu zamieszkać, wynika jednoznacznie – to dobre miejsce do życia. Co o tym decyduje?
Więcej…