Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Błąd
  • Wystąpił błąd podczas wczytywania komponentu: com_finder, 1

Stokrotki i bratki, czyli „Przygarnij kwiatki”

24.05.2021 1 0124.05.2021 1 02

Około 2000 bratków i ponad 350 stokrotek przygotował Zakład Usług Komunalnych dla mieszkańców, zapraszając 24 maja do udziału w akcji „Przygarnij kwiatki”.

Zorganizowano ją przy Pasażu Jesionowym, gdzie od godz. 11 każdy chętny mógł za darmo zabrać tyle kwiatów, ile chciał.
– Bratki i stokrotki, które rozdajemy mieszkańcom, pochodzą z donic rozstawionych na Rynku, w okolicy Białego Domku oraz wzdłuż ulic: Jana Pawła II, Lompy i Krakowskiej. Obecnie przygotowujemy letnie nasadzenia, więc zastąpią je m.in. surfinie i smagliczki. Uznaliśmy, iż zamiast na kompost te wiosenne sadzonki mogą trafić do prywatnych ogrodów. Stąd pomyśl, aby nieodpłatnie przekazać je mieszkańcom – wyjaśnia Monika Zielińska, ogrodniczka miejska.
Pierwszy raz taką akcję zorganizowano w 2019 roku. (BJ)

24.05.2021 1 0324.05.2021 1 0424.05.2021 1 0524.05.2021 1 06

SZUKAJ NA STRONIE GM

KALENDARIUM

NA AFISZU

31.05.2026 plakat 01 01 31.05.2026 plakat 01 02

 20.06.2026 plakat 03 0114.06.2026 plakat 01 01

18.06.2026 plakat 02 0121.06.2026 plakat 01 01

20.06.2026 plakat 03 0218.06.2026 plakat 02 02

21.06.2026 plakat 01 02plakat 06.01 MOSiR

 
Przewiń na górę