10 sierpnia na terenie Golf Park Mikołów odbył się Ladies Day, w ramach którego rozegrano Lady's Cup, czyli turniej dla pań.
Wystartowało 20 zawodniczek. Sklasyfikowano je według systemu punktowego STBF, który wyrównuje szanse zawodników z różnymi handicapami. Pierwsze miejsce zajęła Małgorzata Czak z 27 punktami, druga była Danuta Brzezińska, zdobywając 22 punkty, a z kolei 18 punktów wystarczyło Małgorzacie Mirus do zajęcia miejsca trzeciego. Specjalne trofeum dostały też Ewa Kaszubowska za najdłuższe uderzenie oraz Ewa Uliasz za zagranie najbliżej dołka w jednym podejściu (16,46 m). Zwyciężczyni zmagań zdradziła nam, że trenuje już od 15 lat, chociaż ostatnio miała trzyletnią przerwę. Podsumowaniem rywalizacji była wspólna biesiada. (WalKa)


Drodzy Mikołowianie
Są takie momenty w prowadzeniu samorządu, kiedy ma się poczucie, że zamykamy ważny etap przygotowań i jednocześnie otwieramy coś zupełnie nowego. Dla mnie właśnie takim momentem jest rozpoczęcie budowy nowej siedziby Miejskiego Domu Kultury.
Więcej…