9 sierpnia w Białym Domku odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miasta.
Była ona XI w tej kadencji, stawiło się czternastu radnych. Zwołana została w związku z koniecznością dokonania pilnych zmian w budżecie miasta na rok 2019 i wieloletniej prognozie finansowej na lata 2019-2030. Wynikły one z pojawienia się możliwości uzyskania dofinansowania na przebudowę kilku ulic z Funduszu Dróg Samorządowych, a także konieczności przeprowadzenia ponownej procedury przetargowej na remont kamienicy przy ulicy Konstytucji, gdzie kiedyś mieścił się żłobek, a obecnie siedzibę posiada Instytut Mikołowski, a docelowo trafić ma tam przekształcona w muzeum funkcjonująca w Białym Domku Miejska Placówka Muzelana.
Radna PiS Grażyna Ostafin wyraziła niepokój, czy ujęte w planach robót drogowych „witacze”, czyli tablice powitalne ustawiane na rogatkach miast, nie zostaną użyte w nadchodzącej kampanii wyborczej. Odpowiedział jej wiceburmistrz Mateusz Handel, stwierdzając, że nie spotkał się dotychczas z takim wykorzystaniem tych neutralnych obiektów, a ponadto te mikołowskie jeszcze nawet nie są zaprojektowane i z pewności nie zostaną ustawione do wyborów. Ta sama radna dopytywała też o plany przenosin MPM i złożyła wniosek formalny, by poruszone przez nią zagadnienia zostały przedyskutowane w stosownych komisjach. Głos zabrał burmistrz Stanisław Piechula, przypominając, że kwestie związane z przeprowadzką muzeum były ustalane jeszcze w poprzedniej kadencji.
Następnie odbyły się głosowania nad dwoma uchwałami i w obu radni jednogłośnie zgodzili się na wprowadzenie zmian w stosownych dokumentach. (WalKa)
Drodzy Mikołowianie
Tematem, który zdominował wrzesień, jest oczywiście powódź na południu Polski.
Więcej…