Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Błąd
  • Wystąpił błąd podczas wczytywania komponentu: com_finder, 1

Wolontariusze i Darczyńcy Roku

08.12.2018 2 00108.12.2018 2 002

Podczas uroczystej gali w MDK uhonorowano 7 grudnia Wolontariuszy i Darczyńców Roku.

Organizatorem imprezy było Centrum Społecznego Rozwoju wespół z Biurem Organizacji Pozarządowych i Aktywności Obywatelskiej.
Obecnych na sali gości powitali burmistrz Stanisław Piechula, wiceburmistrzowie Iwona Spychała-Długosz i Mateusz Handel, przewodnicząca Rady Miasta Katarzyna Syryjczyk-Słomska oraz Agnieszka Ganiek z BOPiAO i Mateusz Eichner z CSR.
Przed kulminacyjnym punktem goście zatańczyli poloneza, po czym wręczono statuetki wolontariuszom i darczyńcom nominowanym przez działające w Mikołowie organizacje społeczne.
Obecni zostali także poczęstowani specjalnie na tę okazję przygotowanym tortem, a następnie wzięli udział w zabawie. (BP)

08.12.2018 2 00308.12.2018 2 00408.12.2018 2 00508.12.2018 2 00608.12.2018 2 00708.12.2018 2 00808.12.2018 2 00908.12.2018 2 01008.12.2018 2 01108.12.2018 2 012

Wolontariusze Roku:

• Katarzyna Zawisza – nominowana przez Centrum Społecznego Rozwoju
„Pani Kasia jest osobą pełną pasji i poświęcenia. Wrażliwą na krzywdę i cierpienie innych. Mimo, iż sama boryka się z wieloma przeciwnościami, pozostaje otwarta, ciepła i uśmiechnięta. Kobieta wielkiego serca i olbrzymiej siły charakteru. Niezawodna jak mercedes, punktualna jak szwajcarski zegarek. Od 2016 roku nieprzerwanie działa jako wolontariusz Centrum Społecznego Rozwoju, wspierając pracowników Magazynku Żywności w Mikołowie w ich codziennych zmaganiach.”

• Edyta Majchrzak – nominowana przez Radę Seniorów w Mikołowie
„Edyta Majchrzak jest członkiem Rady Seniorów w Mikołowie od początku jej istnienia. Jest osobą bardzo pracowitą i zorganizowaną, chętną służyć pomocą dla potrzebujących. Udziela się społecznie w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji podczas akcji Fit-senior, zachęca seniorów do udziału w zajęciach sportowych.”

• Kinga Tabacka – nominowana przez Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Ziemi Mikołowskiej im. Bohaterów Powstań Śląskich
„Druhna Kinga jest instruktorką ZHP, działającą w Hufcu ZHP. Jest osobą wyjątkowo kreatywną, otwartą i chętną do działania. Rzetelnie i skrupulatnie dąży do celu, dzięki czemu jest ceniona za wytrwałość i konsekwencję. Prowadzone przez nią zajęcia są na bardzo wysokim poziomie, skupia wokół siebie dzieci i młodzież, czym motywuje d oddziałania innych instruktorów ze swojego środowiska.”

• Irena Misiukiewicz – nominowana przez Polki Związek Niewidomych Okręg Śląski Koło w Mikołowie
„Pani Irena od wielu lat angażuje się w działania stowarzyszenia– koordynuje wiele projektów prozdrowotnych, organizuje okolicznościowe spotkania integracyjne oraz „herbatki czwartkowe”. Zawsze w pełni zaangażowana w to, co robi, pomocna dla innych. Sama, będąc osobą słabowidzącą, nie szczędzi czasu i energii, by pomagać innym osobom tracącym wzrok odnaleźć się w nowej da nich sytuacji. Solidna, pełna energii, empatii i życzliwości, otwarta na współpracę z innymi osobami i organizacjami.”

• Helena Liwa – nominowana przez stowarzyszenie „Uśmiech”
„Pani Helena jest osobą o ogromnym sercu, wrażliwą, oddaną, wspaniałą kucharką, babcią dla podopiecznych stowarzyszenia.”

• Łukasz Copik – nominowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Bujakowie
„Łukasz jest osobą sumienną, z ogromną ochotą wykonującą zadania, które zostają mu powierzone. Pełni rolę lidera młodszej grupy OSP Bujaków, dla której przeprowadzał zbiórki szkoleniowe w roku 2018. Jest niezastąpionym organizatorem pocztu sztandarowego, tak aby na każdym ważnym wydarzeniu nasz sztandar był obecny. Pomoc Łukasza w pracy konserwatorów sprzętu jest nieoceniona– jako uczeń technikum mechanicznego chętnie pomaga w tych czynnościach. Gdy jakieś zadanie powierza się Łukaszowi, można mieć stuprocentową pewność, że zostanie wykonane.”

• Mirosław Franke – nominowany przez Stowarzyszenie Turystyczno-Sportowe Biegaton
„Pan Mirek jest człowiekiem– filarem stowarzyszenia, bardzo zaangażowany w życie biegowej społeczności. Prowadzi treningi ogólnodostępne w każdy wtorek i czwartek na stadionie MOSIR w Mikołowie. Dodatkowo często jest organizatorem niedzielnych spotkań z biegaczami, podczas których przebiega z nimi ponad 20 km. Wszelkie imprezy organizowane przez Biegaton nie mogłyby odbyć się bez jego pomocy. Człowiek niezwykle zaangażowany, pozytywny, dzielący się doświadczeniem z innymi.”

• Maksym Juranek – nominowany przez Fundację Szafa Gra
„Maksym, mimo młodego wieku, od wielu lat wspiera działania kulturalne i społeczne Fundacji poprzez swoją pomoc przy nagłaśnianiu i oświetlaniu wszystkich wydarzeń organizowanych przez Szafa Gra. Każda instytucja, organizacja czy grupa nieformalna może liczyć na jego wsparcie i pomoc.”

• Julia Dobrowolska – nominowana przez Fundację Centrum Terapii i Rozwoju Skarb
„Julia z zaangażowaniem wspierała trenerów w czasie realizacji wszystkich projektów oraz terapeutów w trakcie zajęć specjalistycznych. Z ogromną empatią i życzliwością pomagała dzieciom niepełnosprawnym pokonywać ich trudności.”

• Rafał Kasjaniuk – nominowany przez stowarzyszenie O’ Rety!
„Za bycie wsparciem i dobrą duszą Fundacji. Za dar czasu i roztaczanie opieki nad uczestnikami wycieczek organizowanych przez Fundację.”

• Urszula Zając – nominowana przez stowarzyszenie Batut
„Pani Urszula jest osobą niezwykle kreatywną, wykazującą się dużym talentem organizacyjnym, inicjatorką wielu działań mających wpływ na rozwój stowarzyszenia i służących dobru wspólnemu.”

• Dorochna Kochańska nominowana przez stowarzyszenie Kobiece Skrzydła
„Dobrochna jest to kobieta kreatywna i pełna empatii dla drugiego człowieka, odpowiedzialna i pełna zapału w działania służące wsparciu i rozwojowi kobiet na polu osobistym i zawodowym aby mogły sięgać po więcej i dzielić się tym ze światem. Zaangażowana całym sercem w działania i rozwój stowarzyszenia poprzez stwarzanie nowych projektów, które mają przynieść realne wsparcie kobietą oraz poprzez pozyskiwanie dla stowarzyszenia nowych kontaktów do współpracy.”

• Krystyna Świerkot – nominowana przez stowarzyszenie „Pomocna dłoń Krystyn i sympatyków”
„Pani Krystyna inicjuje i organizuje wszystkie działania stowarzyszenia, poświęcając bardzo dużo czasu, uwag i energii. Była również najhojniejszym darczyńcą stowarzyszenia– przez całą ubiegłą kadencję przekazywała połowę swojej diety z tytułu pełnienia funkcji radnej na cele charytatywne.”

• Barbara Jurosz – nominowana przez stowarzyszenie Siloe
„Pani Barbara służy podopiecznym stowarzyszenia już 5 lat. Jest wspaniałą babcią i żoną, ale również z pełnym zaangażowaniem poświęca się i daje swój czas, zdolności i serce, aby być dla innych. Jej życzliwa, otwarta i radosna postawa jest wzorem dla innych, szczególnie dzieci i młodzieży.”

• Irena Morawska-Kornas oraz Krystian Kornas – nominowani przez Mikołowskie Towarzystwo Historyczne
„Państwo Kornasowie wspólnie uporządkowali 12 zabytkowych nagrobków na cmentarzu ewangelickim przy kościele św. Jana w Mikołowie. Dzięki ich pracy wiele grobów odzyskało dawny wygląd i uratowanych zostało kilkadziesiąt zabytkowych inskrypcji – wielu z nich groziło zatarcie, czyli bezpowrotne zniszczenie.”

• Sebastian Janota – nominowany przez Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych Koło nr 17 w Mikołowie
„Za szkolenie, organizowanie pokazów oraz promowanie udzielania pierwszej pomocy przez seniorów.”


Darczyńcy Roku:

• Piotr Szydłowski – nominowany przez Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Ziemi Mikołowskiej im. Bohaterów Powstań Śląskich
„Jest właścicielem firmy transportowej, aktywnie wspiera mikołowski ZHP. W wielu sytuacjach służy radą i pomocą logistyczną oraz wsparciem merytorycznym. Znacznie wykracza to poza realizowanie obowiązków wynikających z zawartych umów. Jego postawa i osobowość sprawia, że wszystkie wycieczki organizowane dla dzieci i młodzieży przebiegają w wyjątkowej atmosferze.”

• Rafał Krawczyk – nominowany przez Integracyjny Klub Sportowy „Jeźdźcy”– dyrektor operacyjny „Silplast” sp. z o.o.
„Dzięki wsparciu finansowemu firmy oraz dostępności samochodu na potrzeby zawodników, Integracyjny Klub Sportowy „Jeźdźcy” zrealizowali wszystkie cele zaplanowane na rok 2018, w tym: Mistrzostwo Polskiej Ligi Rugby na wózkach, I miejsce w międzynarodowym turnieju Rugby na Wózkach w Ostrawie, II miejsce w Profesjonalnej Lidze Rugby na Wózkach.”

• Jan Szczęśniewski – nominowany przez stowarzyszenie „Uśmiech” – prezes Śląskiego Banku Żywności w Chorzowie
„Od lat organizuje zbiórki żywności oraz pozyskuje artykuły spożywcze, współpracując z szeregiem producentów żywności. Pozyskane produkty przekazuje najuboższym oraz innym organizacjom pomocowym.”

• Barbara Grębos – nominowana przez stowarzyszenie Batut – właścicielka sklepu „Sara”
„Aktywnie zaangażowana w Modę bez Barier podczas IV Dni Seniora w Mikołowie. Osoba o ujmującym stylu bycia, otwarta i bardzo pomocna.”

• Rudolf Kyrcz nominowany przez Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych Koło nr 17 w Mikołowie
„Pan Rudolf wspiera rzeczowo i finansowo działalność stowarzyszenia od początku działalności organizacji, tj. od 2015 roku.”

• Damaris i Jacek Stenclowie – nominowani przez Stowarzyszenie św. Józefa „Jesteśmy”– właściciele drukarni Pasja
„Od lat wspierają stowarzyszenie w zakresie projektowania i wykonywania materiałów reklamowych. Państwo Stencel są zawsze otwarci na współpracę i bardzo życzliwie podchodzą do potrzeb stowarzyszenia.”

• Bogdan Jura – nominowany przez Stowarzyszenie O’ Rety!
„Za dar serca i przekazanie fundacji pięknego roweru do rozdysponowania oraz za zainicjowanie tym samym fundacyjnej akcji „O’ Rety! Bądź jak Bogdan i podaj swój rower dalej!”. W ślad Bogdana poszły inne osoby i do tej pory przekazano potrzebującym siedem rowerów i sześć kasków. Warto być jak Bogdan!”

SZUKAJ NA STRONIE GM

KALENDARIUM

NA AFISZU

30.03.2024 plakat 02 001 02.04.2024 plakat 01 002

 27.03.2024 plakat 01 00223.03.2024 plakat 02 001

16.04.2024 plakat 01 00113.04.2024 plakat 03 001

13.04.2024 plakat 0116.04.2024 plakat 01 002

30.03.2024 plakat 02 00313.04.2024 plakat 03 002

 
Przewiń na górę