Inauguracyjne zajęcia z cyklu „Babcine heklowanie i sztrykowanie” odbyły się 4 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej.
Pomysłodawczyni Olga Maślanka zachęca seniorów w wieku 60+, aby przy drutach i szydełku spędzili czas wolny, szczególnie teraz – jesienią.
– Można zrobić fajne szaliki dla wnuków, ciepłe skarpety dla siebie czy szalik dla sąsiada – mówi Olga Maślanka.
Ponadto myśli, aby na spotkaniach obecni podzielili się pomysłami i wzorami szydełkowymi, przy okazji porozmawiali w gwarze śląskiej czy też poczytali wiersze.
Spotkanie organizacyjne poprowadziła Anna Wojtkowska-Witala z MBP. (IS-D)


Drodzy Mikołowianie
Są takie momenty w prowadzeniu samorządu, kiedy ma się poczucie, że zamykamy ważny etap przygotowań i jednocześnie otwieramy coś zupełnie nowego. Dla mnie właśnie takim momentem jest rozpoczęcie budowy nowej siedziby Miejskiego Domu Kultury.
Więcej…