10 lipca w starostwie w obecności gości z Rumunii oraz władz powiatu mikołowskiego podsumowano dwuletnią realizację finansowanego z programu Erasmus+ projektu „Kompetencje kluczowe a przyszła kariera”.
Realizowany był przez powiat mikołowski oraz rumuński powiat Prahova, a jego uczestnikami byli uczniowie ZSEiU w Łaziskach Górnych i Colegiul National Jean Monnet w Ploiesti.
Zgodnie z jego założeniami młodzież – 60 uczniów ZSEiU i tyleż samo Zespołu Szkół Technicznych w Ploiesti – korzystała 64 godziny z zajęć z technicznego języka angielskiego, 32 godziny z zajęć z przedsiębiorczości i tyle samo z technologii informacyjno-komunikacyjnych. Powstał również program edukacyjny kształcenia w oparciu o kompetencje kluczowe, w szczególności w nauczaniu języków obcych i kompetencji cyfrowych. (BJ)


Drodzy Mikołowianie
Podczas Marcinowego Święta wspólnie z mieszkańcami odsłoniliśmy figurę Rycerza Mikuły. Wykonana z brązu postać waży 400 kg i ma 295 cm wysokości.
Więcej…