Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Błąd
  • Wystąpił błąd podczas wczytywania komponentu: com_finder, 1

Upalny Trójstyk dla Lilianny

27.06.2026 03 0127.06.2026 03 02

Równo o godz. 10 z Mikołowa, Łazisk Górnych i Wyr wyruszyli 27 czerwca uczestnicy VI edycji wydarzenia „Trójstyk – Kobieta na medal”, charytatywnej imprezy, która ma swoją metę na Wierzysku, miejscu gdzie spotykają się granice tych trzech gmin.

W tym roku do udziału zgłosiło się ponad 200 osób, w tym 80 Mikołowian, którzy wystartowali z Placu Harcerskiego. Uczestnicy mogli pobiec, dojechać rowerem (12 km) lub dojść, maszerując z kijami do Nordic Walkingu (2,5 km). Na mecie na każdego czekały pamiątkowy medal oraz poczęstunek.
Ze względu na upał i zapewnienie bezpieczeństwa, a trasy zostały maksymalnie skrócone, gdyż – jak wielokrotnie podkreślali organizatorzy – to nie jest wyścig, najważniejszy bowiem jest wymiar charytatywny. Tym razem cały dochód przeznaczony został na rzecz 12-letniej Mikołowianki Lilianny Wity, podopiecznej Fundacji STO Serc.
Dziewczyna choruje na rzadką, nieuleczalną chorobę genetyczną – zespół zaniku mitochondrialnego DNA (zespół ataksji mitochondrialnej). Na co dzień zmaga się również z autyzmem, postępującym upośledzeniem umysłowym, niepełnosprawnością ruchową, padaczką oraz problemami metabolicznymi i kardiologicznymi. Mimo to wraz z mamą i rodzeństwem była obecna na tym wydarzeniu.
Na finał organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, którymi były m.in. kąciki czytelnicze i zabawowy tor przeszkód dla najmłodszych, starsi mogli skorzystać z masażu oraz porad medycznych, a wszyscy schłodzić się przy kurtynie wodnej przygotowanej przez ochotników z OSP Kamionka.
Punktem kulminacyjnym był pokaz akrobatyczny Mikołowianki Dominiki Dudek, mistrzyni świata w akrobatyce powietrznej (aerial hoop).
– Sześć lat temu, kiedy rozpoczynaliśmy tę akcję jako „My kobiety”, był czas pandemii. Każdy indywidualnie biegł, jechał na rowerze albo maszerował, a potem wpłacał darowiznę. Trzy lata temu postał pomysł, aby dołączyli do nas mieszkańcy Łazisk Górnych oraz Wyr i tak powstała ta wspólna inicjatywa, która integruje nasze społeczności – powiedziała przewodnicząca Rady Miasta Katarzyna Syryjczyk-Słomska, która jest jedną z głównych inicjatorek tego wydarzenia.
Prócz niej w jego organizację włączyły się instytucje, takie jak MOSiR Mikołów i Łaziska Górne, biblioteki, OSP oraz służby medyczne, ale także grono wolontariuszy i wolontariuszek z tych gmin. (BJ)

27.06.2026 03 0327.06.2026 03 0427.06.2026 03 0527.06.2026 03 0627.06.2026 03 0727.06.2026 03 0827.06.2026 03 0927.06.2026 03 10P1360398P1360401P1360426P1360482

Upalny Trójstyk dla Lilianny

Równo o godz. 10 z Mikołowa, Łazisk Górnych i Wyr wyruszyli 27 czerwca uczestnicy VI edycji wydarzenia „Trójstyk – Kobieta na medal”, charytatywnej imprezy, która ma swoją metę na Wierzysku, miejscu gdzie spotykają się granice tych trzech gmin.

W tym roku do udziału zgłosiło się ponad 200 osób, w tym 80 Mikołowian, którzy wystartowali z Placu Harcerskiego. Uczestnicy na metę mogli pobiec, dojechać rowerem (12 kilometrów) lub dojść, maszerując z kijami do Nordic Walkingu (2,5 km). Na mecie na każdego czekały pamiątkowy medal oraz poczęstunek.

Ze względu na upał i zapewnienie bezpieczeństwa, a trasy zostały maksymalnie skrócone, gdyż – jak wielokrotnie podkreślali organizatorzy – to nie jest wyścig, najważniejszy bowiem jest wymiar charytatywny. Tym razem cały dochód przeznaczony został na rzecz 12-letniej Mikołowianki Lilianny Wity, podopiecznej Fundacji STO Serc.

Dziewczyna choruje na rzadką, nieuleczalną chorobę genetyczną – zespół zaniku mitochondrialnego DNA (zespół ataksji mitochondrialnej). Na co dzień zmaga się również z autyzmem, postępującym upośledzeniem umysłowym, niepełnosprawnością ruchową, padaczką oraz problemami metabolicznymi i kardiologicznymi. Mimo to wraz z mamą i rodzeństwem była obecna na tym wydarzeniu.

Na finał organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, którymi były m.in. kąciki czytelnicze i zabawowy tor przeszkód dla najmłodszych, starsi mogli skorzystać z masażu oraz porad medycznych, a wszyscy schłodzić się przy kurtynie wodnej przygotowanej przez ochotników z OSP Kamionka.

Punktem kulminacyjnym był pokaz akrobatyczny Mikołowianki Dominiki Dudek, mistrzyni świata w akrobatyce powietrznej (aerial hoop).

– Sześć lat temu, kiedy rozpoczynaliśmy tę akcję jako „My kobiety”, był czas pandemii. Każdy indywidualnie bieg, jechał na rowerze albo maszerował, a potem wpłacał darowiznę. Trzy lata temu postał pomysł, aby dołączyli do nas mieszkańcy Łazisk Górnych oraz Wyr i tak powstała ta wspólna inicjatywa, która integruje nasze społeczności – powiedziała przewodnicząca Rady Miasta Katarzyna Syryjczyk-Słomska, która jest jedną z głównych inicjatorek tego wydarzenia.

Prócz niej w jego organizację włączyły się instytucje, takie jak MOSiR Mikołów i Łaziska Górne, biblioteki, OSP oraz służby medyczne, ale także grono wolontariuszy i wolontariuszek z tych gmin. (BJ)

SZUKAJ NA STRONIE GM

KALENDARIUM

NA AFISZU

31.05.2026 plakat 01 01 31.05.2026 plakat 01 02

 27.06.2026 05 0126.06.2026 plakat 03 01

27.06.2026 05 0226.06.2026 plakat 03 02

24.06.2026 plakat 01 0127.06.2026 05 03

27.06.2026 05 0427.06.2026 05 05

 
Przewiń na górę