17 września 1939 roku na Gronach Niemcy rozstrzelali 12 powstańców i harcerzy. O tragedii sprzed 86 lat pamiętały władze samorządowe Mikołowa i powiatu mikołowskiego.
W jej rocznicę kwiaty po pomnikiem złożyli wiceburmistrz Mateusz Handel, przewodnicząca Rady Miasta Katarzyna Syryjczyk-Słomska, wiceprzewodniczący Rady Miasta Remigiusz Kuś oraz wicestarosta Jarosław Sworzeń.
W ten symboliczny sposób oddali oni cześć zamordowanym przez hitlerowców działaczom społecznym, powstańcom śląskim oraz harcerzom z Mikołowa i Wyr. (BJ)


Drodzy Mikołowianie
Muszę przyznać, że decyzja PKP o wyburzeniu dworca w Mikołowie i budowie w tym miejscu nowego obiektu była dla nas zaskoczeniem.
Więcej…