W parafii św. Wawrzyńca w Mokrem 10 sierpnia odbył się odpust. Koncelebrowanej sumie odpustowej przewodził ks. Kazimierz Tomasiak.
Po jej zakończeniu wierni z udziałem poczt sztandarowych przeszli procesją wokół świątyni. Towarzyszyła im orkiestra KWK Bołesław Śmiały, która po mszy dała krótki koncert.
Mokierskiemu odpustowi towarzyszy tradycja kiszenia ogórków. W tym roku zakiszono ich 40 kilogramów i każdy chętny mógł się nimi częstować. Były również stragany i dmuchańce które rozstawiono w tamtejszym parku. (BJ)


Drodzy Mikołowianie
Muszę przyznać, że decyzja PKP o wyburzeniu dworca w Mikołowie i budowie w tym miejscu nowego obiektu była dla nas zaskoczeniem.
Więcej…