Dzieci z wszystkich przedszkoli uczestniczyły 4 kwietnia na rynku w zorganizowanej przez zespół Mikołowianki i MDK imprezie „Chodzymy z goikiem”.
Celem było zapoznanie najmłodszych z wiosennymi obrzędami ludowymi i kultywowanie wśród nich tradycji. Na scenie wystąpiły najpierw Mikołowianki, a później kolorowo poprzebierane grupy z wszystkich placówek zaprezentowały swoje programy artystyczne, na które złożyły się śpiewy i tańce. Zwieńczeniem było rozwieszenie wokół rynku przyniesionych przez przedszkolaki goików. (BP)


Drodzy Mikołowianie
Muszę przyznać, że decyzja PKP o wyburzeniu dworca w Mikołowie i budowie w tym miejscu nowego obiektu była dla nas zaskoczeniem.
Więcej…