Długie kolejki ustawiły się 29 marca przed wejściem do hali MOSiR. Wszystko za sprawą odbywającego się w tym miejscu festiwalu dmuchańców „Dziecięca Fest Frajda”.
Ze względów bezpieczeństwa w zabawie jednorazowo mogło uczestniczyć 200 dzieciaków.
Najwięcej dmuchańców znalazło się na parkiecie hali. Były one przeznaczone dla starszych dzieci mających więcej niż 120 centymetrów wzrostu. W mniejszej sali gimnastycznej rozstawiono zjeżdżalnie i zamki dla młodszych, z kolei w sali lustrzanej można było przejść tor sensoryczny oraz wejść do tunelu z przeszkodami i poczuć się jak prawdziwy speleolog. Organizatorzy zadbali również o strefę gastro, miejsce malowania buziek i plecenia warkoczy.
Rekordziści tego dnia mogli spędzić na skakaniu i zjeżdżaniu nawet kilka godzin, a komu mało, ma jeszcze szansę na bezpłatną zabawę w niedzielę od godz. 10 do 18. (BJ)


Drodzy Mikołowianie
Są takie momenty w prowadzeniu samorządu, kiedy ma się poczucie, że zamykamy ważny etap przygotowań i jednocześnie otwieramy coś zupełnie nowego. Dla mnie właśnie takim momentem jest rozpoczęcie budowy nowej siedziby Miejskiego Domu Kultury.
Więcej…