Przez dwa dni – 13 i 14 marca – uczniowie SP5 mieli możliwość wzięcia udziału w wyjątkowych lekcjach matematyki przygotowanych przez warszawskie Centrum Nauki Kopernik.
W sali gimnastycznej szkoły zainstalowano unikatową wystawę pod nazwą „O matmo!”. Uczniowie mogli korzystać z interaktywnych eksponatów, eksperymentować z edukatorami z Centrum Nauki Kopernik, zadawać pytania i sprawdzać się nie tylko w działaniach matematycznych. Zajęcia poprowadzili – Angelika Adamczyk, Karolina Jasłowska oraz Adrian Budzyński. (WalKa)
Drodzy Mikołowianie
Niewiele ponad miesiąc temu w szkołach rozbrzmiały pierwsze w tym roku szkolnym dzwonki. Do kolejnych wakacji jeszcze całe dziewięć miesięcy, więc by nauka przebiegała w komfortowych warunkach, a uczniowie i przedszkolaki mogli dobrze czuć się w swoich placówkach, jak co roku podczas wakacji wykonaliśmy szereg remontów i prac modernizacyjnych.
Więcej…