Organizacja wspólnych wyjść i wyjazdów, zajęcia ruchowie, spotkania literackie czy nawet szydełkowanie – wszystko to może służyć aktywizacji seniorów.
Właśnie te i wiele jeszcze innych propozycji zgłosili przedstawiciele rad i klubów seniorów z naszego powiatu, którzy uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym 11 marca w Sali Ratuszowej CAS.
Prowadzili je przedstawiciele Centrum Szkoleniowego Dobre Kadry z Wrocławia, która to jednostka zajmuje się m.in. badaniami dotyczącymi aktywności również zarobkowej osób powyżej 65 roku życia. (BJ)


Drodzy Mikołowianie
W sobotę 16 maja na Rynku odbędzie się wydarzenie „Dbamy o zdrowie w Mikołowie”. To nowa inicjatywa mojej zastępczyni Anety Esnekier i Referatu Zdrowia – liczę, że na stałe wpisze się ona w kalendarz mikołowskich wydarzeń.
Więcej…