Od uroczystego spotkania świątecznego rozpoczęły 3 stycznia działalność w nowym roku Zespół Regionalny Mikołowianki oraz grupa Capella Nicopolensis.
Przy stole zasiadły aktualne i byłe członkinie, a także ich goście: burmistrz Stanisław Piechula oraz przedstawiciele Herbateki i Związku Górnośląskiego. Wszystkich powitała kierownik Mikołowianek Andronika Krawiec, która najpierw poprowadziła krótki występ zespołu, a następnie wraz z choreografką Capelli Michaliną Holewą jeden taniec. Podczas biesiady nie zabrakło wspólnego śpiewania kolęd, zaś akompaniował temu ze sceny męski kwartet towarzyszący Mikołowiankom podczas ich koncertów.


Drodzy Mikołowianie
Muszę przyznać, że decyzja PKP o wyburzeniu dworca w Mikołowie i budowie w tym miejscu nowego obiektu była dla nas zaskoczeniem.
Więcej…