Niemal dokładnie w 106. rocznicę uzyskania przez Polki praw wyborczych w Muzeum spotkały się 3 grudnia panie zaangażowane w projekt „Szlak Kobiet Powiatu Mikołowskiego”.
Pomysł narodził się przed dwoma laty, a inicjatorkami przedsięwzięcia są przewodnicząca RM Katarzyna Syryjczyk-Słomska i wiceburmistrz Aneta Esnekier, które do wspólnego działania zachęciły większą grupę pasjonatek z wszystkich miast i gmin naszego powiatu. Najprościej mówiąc – chodzi o stworzenie „Przewodniczki – książki o bohaterkach Szlaku z dalekiej i bliższej przeszłości”. Jej współautorkami są Małgorzata Tkacz-Janik, Anna Skiendziel i Jolanta Masal.
Wtorkowe spotkanie służyło omówieniu zebranych już materiałów oraz koncepcji przyszłego wydawnictwa. Zakończyła je pogadanka „Od radnych sprzed stu lat do współczesnych liderek”. (B)
Drodzy Mikołowianie
Często jestem pytany, jak radzimy sobie z równoczesną realizacją tylu inwestycji w Mikołowie (obecnie prowadzimy ich kilkadziesiąt). Z pewnością jest to spore wyzwanie proceduralne, finansowe, projektowe, a później realizacyjne.
Więcej…