Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Błąd
  • Wystąpił błąd podczas wczytywania komponentu: com_finder, 1

Ogórki w odpust

11.08.2024 02 00111.08.2024 02 002

Parafia św. Wawrzyńca w Mokrem świętowała 11 sierpnia odpust. Z tej okazji  odprawiona została uroczysta suma odpustowa z udziałem poczt sztandarowych. Tego dnia  wystawiono również relikwię świętego.

Po  mszy wierni mogli posłuchać orkiestry dętej, dzieci poskakać  na  dmuchańcach czy też naciągnąć rodziców na zakup łakoci z  pobliskich straganów.
Można było także poczęstować się małosolnymi  ogórkmi  przygotowanymi specjalnie na odpust. Ich kiszenie na św. Wawrzyńca ma w Mokrem długą tradycję, która powraca, w czym spory udział mają chórzyści z zespół Mokrzanki. (BJ)

zdjęcia Dawid Głodkowski

11.08.2024 02 00311.08.2024 02 00411.08.2024 02 00511.08.2024 02 00611.08.2024 02 007

SZUKAJ NA STRONIE GM

KALENDARIUM

NA AFISZU

31.05.2026 plakat 01 01 31.05.2026 plakat 01 02

 20.06.2026 plakat 03 0126.06.2026 plakat 03 01

18.06.2026 plakat 02 0126.06.2026 plakat 03 02

24.06.2026 plakat 01 0125.06.2026 plakat 01 01

21.06.2026 plakat 01 02plakat 06.01 MOSiR

 
Przewiń na górę