Przed godziną dziesiątą 25 maja na Placu Harcerskim zgromadziła się liczna grupa rowerzystów, którzy wcześniej zgłosili swój udział w organizowanym przez MOSiR Rodzinnym Rajdzie Rowerowym.
Uczestników zabawy było 120, a w jej organizacji pomagało „Aktywne popołudnie”. Zasady rajdu przedstawił Kuba Jakubczak. Przybyłych podzielono na sześć grup, z których każda miała swojego opiekuna. Wiózł on ze sobą zestaw zadań i zagadek, dzięki rozwiązaniu których rowerzyści poznawali cel kolejnego etapu rajdu.
Cała trasa zamykała się w 15 kilometrach, a zwieńczeniem wycieczki był piknik pełen atrakcji na terenie rekreacyjnym „Wymyślanka”. Na finiszu można było też liczyć na fachowy rzut okiem serwisanta na rower i wyregulowanie posiadanego jednośladu. Przejazd był zabezpieczany przez policję i straż miejską. (WalKa)
Drodzy Mikołowianie
Często jestem pytany, jak radzimy sobie z równoczesną realizacją tylu inwestycji w Mikołowie (obecnie prowadzimy ich kilkadziesiąt). Z pewnością jest to spore wyzwanie proceduralne, finansowe, projektowe, a później realizacyjne.
Więcej…