Na drugim miejscu zakończył mikołowianin Michał Grochoła swój szósty występ w telewizyjnym show Ninja Warrior Polska – finałowy odcinek ósmej edycji programu wyemitowano na kanale Polsat 17 października.
Do rywalizacji stanęło 24 zawodników wyłonionych w sześciu odcinkach eliminacyjnych wyświetlanych co wtorek. W finale najpierw mieli do pokonania tor złożony z dziewięciu przeszkód, który należało przebyć w 3 minuty i 50 sekund. Udało się to 13 startującym.
Kolejne dwa tory składały się z 11 wymagających stacji, a ich zaliczenie było warunkiem ataku na niezdobytą jeszcze w Polsce tzw. Górę Midoriyama, czyli konstrukcję ze zwieszoną 21-metrową liną, na którą wspiąć się należy w 25 sekund. Z tym wyzwaniem zmierzyło się czterech najlepszych uczestników programu – w tym Michał Grochoła. Nikt w wyznaczonym czasie nie pokonał pełnego dystansu, a mikołowianin wspiął się o zaledwie około pół metra niżej niż zwycięzca Damian Drzewiecki. Nagroda dla Last Warrior Standing (czyli osoby, która dotarła najdalej, nie pokonawszy wszystkich przeszkód) wynosiła 30 000 złotych. (WalKa)
Zdjęcia Maciej Piórko


Drodzy Mikołowianie
Mikołów jest jednym z nielicznych miast województwa śląskiego, które przyciąga nowych mieszkańców. Z opinii tych, którzy zdecydowali się tu zamieszkać, wynika jednoznacznie – to dobre miejsce do życia. Co o tym decyduje?
Więcej…