Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Błąd
  • Wystąpił błąd podczas wczytywania komponentu: com_finder, 1

„Sobota dla zdrowia” ze św. Józefem

03.10.2023 01 00103.10.2023 01 002

Przewodnicząca Rady Miejskiej Katarzyna Syryjczyk-Słomska i przewodnicząca Mikołowskiej Rady Seniorów Dorota Podlodowska-Graczyńska, inicjatorki kampanii „Różowy Mikołów”, spotkały się 3 października z Patrycją Onak, prezesem zarządu Szpitala św. Józefa.

Związane to było z zaplanowaną na 7 października na rynku akcją „Sobota dla zdrowia” organizowaną w ramach tej kampanii, której lecznica jest jednym z głównych partnerów. Podczas spotkania odebrano pakiety startowe dla uczestników Biegu/ Marszu/ Rajdu rowerowego Różowej Wstążki. Szpital św. Józefa odpowiadać będzie także za przygotowanie Strefy Seniora, na której przeprowadzane zostaną badania, porady dotyczące profilaktyki osób starszych pod kątem geriatrii, nauka opatrywania ran, profilaktyka pod kątem ortopedii. Zajmie się także zabezpieczeniem medycznym biegu, marszu i rajdu.

Spotkanie było okazją do dłuższej rozmowy rozmowy przewodniczącej RM Katarzyny Syryjczyk-Słomskiej z Patrycją  Onak.
7 października odbędzie się kampania Różowy Mikołów. W jaki sposób Szpital Świętego Józefa włączy się w tę akcję?
Nasz szpital odgrywa w Mikołowie bardzo ważną rolę. Jest nie tylko lecznicą, w której świetni specjaliści, personel pielęgniarski i niemedyczny nieustannie się rozwija i pracuje na rzecz coraz większej dostępności najlepszych usług medycznych. W moim przekonaniu niezwykle istotne jest także nasze, całego Zespołu, zaangażowanie w działania na rzecz lokalnej społeczności, szczególnie w zakresie profilaktyki zdrowotnej. Nie mogło nas więc zabraknąć podczas kolejnej już akcji w Mikołowie. Tym razem wspieramy Różowy Mikołów. Wspieramy fizycznie. Szpital świętego Józefa będzie podczas akcji przeprowadzać bezpłatne badania mammograficzne oraz cytologiczne. Mieszkanki Mikołowa i okolicznych miejscowości będą mogły bez umawiania wizyty skorzystać z badań, które często ratują życie, bo pozwalają w porę wykryć i wyleczyć chorobę.
Jak ważna jest profilaktyka zdrowotna, jakich specjalistów możemy w tym dniu odwiedzić na Państwa stoisku?
Jak wspominałam profilaktyka zdrowotna to niezwykle ważna część naszej działalności. Szpital św. Józefa leczy, ratuje i wspiera. Właśnie wsparcie pacjentów jest dla nas równie ważne jak pomoc w powrocie do zdrowia. W trakcie kampanii Różowy Mikołów będzie można skonsultować się z naszym zespołem lekarzy specjalizujących się w onkologii oraz fizjoterapeutami. To naprawdę świetni fachowcy z ogromną widzą i doświadczeniem, ale także zaangażowaniem, empatią i poczuciem misji. Do dyspozycji pacjentów będą także ratownicy medyczni, z którymi będzie można porozmawiać między innymi o kwestiach związanych z pierwszą pomocą – to także ważny, choć często pomijany aspekt codziennego funkcjonowania każdego z nas. Jak pomóc sobie czy bliskim w sytuacji kryzysowej – warto wiedzieć i także dlatego warto być z nami podczas akcji Różowy Mikołów. Ponadto dla uczestników wydarzenia przygotowaliśmy niespodziankę.
To plecaki pełne zdrowia! Co otrzymają od Państwa zawodnicy biorący udział w biegu podczas wydarzenia?
Promujemy zdrowie i zdrowy styl życia. „Plecaki pełne zdrowia” dla zawodników to niezbędnik wyposażony w zestawy edukacyjne, wodę, której stałe uzupełnienie, także gdy nie uprawiamy sportu, jest kluczowe dla zachowania równowagi naszego organizmu. Do tego przekąska, która pozwoli uzupełnić deficyt energii. Ale najważniejsze są interaktywne warsztaty na temat zdrowego stylu życia. Dodatkowo, w ramach promocji zdrowia, przygotowaliśmy specjalne vouchery na badania przesiewowe, które będą dostępne w naszym szpitalu. Chcemy, aby każdy uczestnik tego wydarzenia odszedł z większą świadomością znaczenia profilaktyki i  by był zmotywowany do dbania o swoje zdrowie– czyli regularnego badania się. Poprzez udział w tej kampanii działamy na rzecz edukacji dotyczącej raka piersi i szyjki macicy, co pomaga zapobiegać tym chorobom.
Jestem niezwykle dumna, że Szpital św. Józefa rozwija się na wielu płaszczyznach, oferując mieszkańcom powiatu mikołowskiego kompleksowe usługi medyczne i wsparcie profilaktyczne na każdym etapie życia.

03.10.2023 01 00303.10.2023 01 004

SZUKAJ NA STRONIE GM

KALENDARIUM

NA AFISZU

29.06.2024 plakat 03 001 01.07.2024 plakat 01

 20.07.2024 plakat 01 00122.06.2024 plakat01 001

06.07.2024 plakat 03 00229.06.2024 plakat 03 004

22.06.2024 plakat01 00319.07.2024 01

07.07.2024 plakat 0215.07.2024 plakat 01 001

 
Przewiń na górę