Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Drodzy Mikołowianie

Burmistrz Stanislaw Piechula

Podobnie jak w latach poprzednich jako uczestnik grupy zakupowej Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii dokonaliśmy wspólnego zakupu energii elektrycznej i gazu.

Stałe stawki za gaz i energię dla miasta

To dla nas ogromna korzyść – szczególnie w tych niepewnych i trudnych czasach – bowiem zakup grupowy oznacza niższe ceny. Wspólnie z innymi gminami GZM z góry zapłaciliśmy za dwuletni okres korzystania z mediów, co oznacza, że w czasie obowiązywania umowy stawki, po jakich kupujemy media, pozostaną dla nas na niezmienionym poziomie. To jedna z wielu korzyści naszego członkostwa w Metropolii.

Nagrody burmistrza – sportowe i artystyczne

01

Ponownie jak co roku do końca stycznia przyjmowaliśmy wnioski o nagrody za osiągnięcia sportowe i artystyczne w roku 2023. Nasze miasto może poszczycić się wieloma talentami w tych dziedzinach. Młodzi przedstawiciele naszej społeczności z powodzeniem reprezentują Mikołów, Śląsk, a nawet Polskę na arenach regionalnej, ogólnokrajowej czy międzynarodowej. W ubiegłym roku miałem przyjemność wręczyć nagrody 50 sportowcom na łączną kwotę 117 200 zł oraz 13 młodym osobom za osiągnięcia artystyczne na łączną kwotę
13 000 zł.
Cieszy fakt, że również w tym roku nie brakowało zgłoszeń. Do zobaczenia już niebawem na uroczystej gali wręczenia nagród!

Otwarcie biura poselskiego i senatorskiego

02

Poseł z Mikołowa Łukasz Osmalak wspólnie z Senatorem Piotrem Masłowskim oficjalnie otworzyli swoje biura mieszczące się przy mikołowskim Rynku. Gratuluję i jestem pewien, że w szczególności nasz mikołowski poseł zadba m. in. o sprawy swojego miasta.
Życzę sukcesów i zadowolenia z tej zaszczytnej funkcji.
Przypominam, że biuro w kamienicy Rynek 4 jest czynne od wtorku do czwartku w godz. 10-14. Pan poseł zaprasza do kontaktu i umawiania się na spotkania pod nr. tel. 884 082 050.

Upamiętnienie marszu śmierci

03

Po raz piąty przez Mikołów przebiegła sztafeta ze światłem pokoju. Jest to wydarzenie upamiętniające Marsz Śmierci, w którym 79 lat temu dziesiątkami kilometrów pędzeni byli skrajnie wycieńczeni więźniowie niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz. W sztafecie mikołowskiego odcinka biegła młodzież z SP 3, SP 1, SP 10, SP 5 i SP 6. Bardzo dziękuję za Wasz udział. Przekazywanie młodym wiedzy w tym temacie jest rzeczą niezwykłej wagi.
Jako włodarze miasta złożyliśmy wieńce w miejscach pamięci, gdzie znajdują się mogiły i pomniki broniących ojczyzny w czasie II wojny światowej. Zapłonęło także Światło Pokoju, pobrane tego samego ranka spod obozowej ściany śmierci w dawnym obozie Auschwitz.

Mikołowska Biblioteka Cyfrowa

04

Czy wiedzą Państwo, że w Miejskiej Bibliotece Publicznej znajduje się dział dostępnych online publikacji cyfrowych? Są to głównie teksty o Mikołowie, w tym historyczne, co powinno być tym bardziej ciekawe dla mieszkańców naszego miasta.
Można je odnaleźć pod adresem: https://bibliotekamikolow.pl/mikolowska-biblioteka-cyfrowa/
Do tego zbioru dołączyło właśnie opracowanie Józefa Świerada „100 lat krajoznawstwa i turystyki w 800-letnim Mikołowie”. Gratuluję autorowi i dziękuję za opisanie kolejnego fragmentu historii naszego miasta i jego mieszkańców.
Gorąco polecam odwiedzenie tego miejsca i skorzystanie z ciekawych publikacji dostępnych online.

Nie marnuj jedzenia – podziel się

Miałeś uroczystość i zostało jedzenie? Nie wyrzucaj. Podrzuć je do naszej mikołowskiej jadłodzielni na parkingu przy ul. Szafranka (centrum). Podobnie, gdy organizowałeś imprezę w restauracji – poproś o spakowanie pozostałego jedzenia, podpisz, co jest w środku i kiedy zostało przygotowane. Przynieś do jadłodzielni przy ul. Szafranka – sprawisz w ten sposób ogromną radość komuś, kto potrzebuje posiłku.
Ponadto przy ul. Podleskiej 14d działa Punkt Społecznej Życzliwości. Można tu oddać zbędne, ale niezniszczone ubrania, sprzęty gospodarstwa domowego i wiele rzeczy, które mogą się przydać innym.
Mamy także grupę do zamieszczania informacji, co można oddać za darmo lub co jest komuś potrzebne – https://facebook.com/groups/MikolowWzajemnaPomoc
Zachęcam do korzystania.

 

Burmistrz Mikołowa
Stanisław Piechula

SZUKAJ NA STRONIE GM

KALENDARIUM

NA AFISZU

30.01.2024 plakat 01 001 30.01.2024 plakat 01 002

 17.02.2024 plakat 01 00123.02.2024 plakat 01

20.02.2024 plakat 03 00217.02.2024 plakat 01 003

22.02.2024 plakat 0325.02.2024 plakat 01 002

18.02.2024 plakat 0117.02.2024 plakat 01 006

 
Przewiń na górę