Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Drodzy Mikołowianie

01Burmistrz Stanisław Piechula 1

Za nami kolejne wybory samorządowe, które odbyły się 7 kwietnia. Decydowaliśmy w nich, kto zasiądzie w ławach rad miasta, powiatu, sejmiku województwa, a także wskazaliśmy, kto zostanie burmistrzem Mikołowa.

Państwa decyzją będę kierował naszym miastem przez następnych 5 lat. Ogromnie dziękuję za docenienie naszej pracy z poprzednich kadencji i za zaufanie na przyszłość. Deklaruję, że będę czerpał ze zdobytego doświadczenia i kontynuował wspólne rozwijanie miasta.

Sugestie dotyczące Mikołowa, które Państwo zgłaszacie, wspólne spotkania i rozmowy są dla mnie niezwykle cenne. Są źródłem inspiracji i pomysłów, które zamieniamy później w realne projekty. Myślę, że ta formuła bardzo dobrze sprawdza się w Mikołowie i dobrze miastu służy.

Przed nami nowy rozdział i tak, jak pisaliśmy w naszych wyborczych materiałach, wiele jest jeszcze do zrobienia. Czas, w którym żyjemy i bardzo dynamicznie zmieniające się okoliczności, stawiają przed nami nowe wyzwania.

Będziemy chcieli jak najlepiej wykorzystać możliwe do zdobycia dofinansowania i w oparciu o nie realizować nowe projekty. Oczywiście nie jest tak, że w ciągu pięciu lat da się rozwiązać wszystkie kwestie i potrzeby – na rozwój miasta musimy patrzeć w sposób zrównoważony, musimy mieć także świadomość budżetu, jakim Mikołów dysponuje. Niemniej jednak sądzę, że podobnie, jak do tej pory, zawsze uda nam się znaleźć złoty środek.

W nowej Radzie Miejskiej znajdują się osoby działające już wcześniej w samorządzie – w niektórych przypadkach od wielu lat. Są również tacy, którzy wniosą do niej swoje doświadczenie zdobywane na innych polach. Wierzę, że będzie to Rada uzupełniająca się i sprawnie działająca dla pożytku naszej społeczności.

Jako że mniej więcej połowę składu nowej Rady Miasta stanowią kobiety, myślę, że warto, by taki rozkład głosów znalazł swoje odzwierciedlenie w stanowisku zastępcy burmistrza.

Wszystkim nowo wybranym Radnym składam serdeczne gratulacje. Życzę, by najbliższy czas przyniósł jak najlepsze owoce i zapraszam do wspólnej pracy na rzecz Mikołowa.

Dziękując raz jeszcze za udział w wyborach, szczególnie serdecznie dziękuję wszystkim, którzy swój głos oddali na kandydatów na Radnych z ramienia komitetu Razem dla Mikołowa oraz na mnie osobiście.

Działajmy wspólnie dla naszego miasta.

Burmistrz Stanisław Piechula

 

 

SZUKAJ NA STRONIE GM

KALENDARIUM

NA AFISZU

30.04.2024 plakat 01 01 30.04.2024 plakat 01 02

 20.05.2024 plakat 01 00121.05.2024 plakat 01 002

29.05.2024 plakat 01 00129.05.2024 plakat 01 002

25.05.2024 plakat 02 00229.05.2024 plakat 01 003

25.05.2024 plakat 02 00326.05.2024 plakat 01

 
Przewiń na górę