Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Drodzy Mikołowianie

Burmistrz Stanislaw Piechula

Za nami półmetek wakacji.

Wyczekiwany przez resztę roku czas odpoczynku, zdystansowania się do codziennych zawodowych obowiązków, chwila wytchnienia, okazja do relaksu i naładowania baterii na kolejne miesiące. W wielu dziedzinach lipiec i sierpień określany jest jako sezon ogórkowy będący synonimem bezczynności, ale na bezczynność i nudę w Mikołowie narzekać nie można.
Kolejny rok z rzędu dzięki zaangażowaniu i kreatywności naszych społeczników możliwe jest zorganizowanie przy finansowym współudziale miasta wypoczynku i atrakcji dla sporej grupy mikołowskich dzieci i młodzieży.
Obozy, kolonie, półkolonie, wycieczki, wyjazdy, prelekcje i warsztaty w okresie wakacyjnym wsparliśmy kwotą 167 tys. zł.
Uroki polskiego wybrzeża poznawali najmłodsi podopieczni stowarzyszenia Siloe, którzy m.in. dzięki finansowemu wsparciu gminy mogli uczestniczyć w projekcie „Morska przygoda” i wypoczywać na koloniach w Ustce.
Stowarzyszenie Uśmiech zabrało swoich podopiecznych na kolonie do Białego Dunajca. Widząc uśmiechnięte i wypoczęte buzie na zdjęciach, jestem przekonany, że dzieci i młodzież będą bardzo pozytywnie wspominać ten czas.
Organizacje pozarządowe przy finansowym wsparciu miasta zorganizowały również dla dzieci półkolonie. Fundacja Pomocy Dzieciom Ulica realizuje projekt „Młodzi Ambasadorzy Niemożliwego”. Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Śląska Hufiec Ziemi Mikołowskiej we współpracy z MDK zorganizował „Wakacyjny Zawrót Głowy”.
Półkolonie realizuje również kolejny rok z rzędu Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie.
Z ciekawą inicjatywą wyszedł Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Zarząd Oddziału Miejskiego w Mikołowie realizując projekt „Ratownictwo i ochrona ludności”, a w jego ramach młodzieżowy obóz szkoleniowy dla młodych adeptów pożarnictwa.
Organizacja wypoczynku dla dzieci to ogromne wyzwanie i jeszcze większa odpowiedzialność, dlatego serdecznie dziękuję tym wszystkim osobom, które działając w organizacjach  pozarządowych podjęły się tego zadania.
Wakacje w Mikołowie to nie tylko atrakcje dla najmłodszych – organizacje realizują również kilka „wakacyjnych” projektów dla dorosłych. Polski Związek Niewidomych okręg Śląski Koło w Mikołowie realizuje projekt „Odkryjmy Łódź”, Federacja Dom Modernisty „Szlak Mokierskich legend”, Fundacja Brajlówka podjęła się organizacji XVII Integracyjnego Rajdu Rowerowego „DUET 2019 – Ziemia Drawska”, a stowarzyszenie Siloe proponuje wycieczki krajoznawcze dla Seniorów.
Mimo że lipcowa aura była dość kapryśna, na osoby szukające ochłody codziennie czeka kąpielisko miejskie, które ma w swojej ofercie również boisko wielofunkcyjne z kortem tenisowym oraz sprzęt do street workout’u. Amatorzy jazdy na rolkach mogą korzystać z zajęć na Placu Harcerskim „Wyrolujmy nudę”, na miejskich Orlikach od poniedziałku do piątku na najmłodszych czekają gry i zabawy z animatorem.
Fani muzyki również nie mogą narzekać na nudę, bo w każdy piątkowy wieczór wakacji na rynku rozbrzmiewają koncerty w ramach akcji „Letnie granie”. Mikołowski rynek to także ciekawe wakacyjne miejsce dla fanów dobrego kina – w każdą sobotę można tu korzystać z plenerowych projekcji „Kina Letniego”.

Burmistrz Mikołowa
Stanisław Piechula

felieton 1felieton 2felieton 3felieton 4


Eksplozja kolorów
W naszym mieście staramy się, by w okresie letnim nikt się nie nudził. Wakacje rozpoczęliśmy od „mocnego” uderzenia – Dni Mikołowa, zaś na ich zakończenie zagości u nas Eksplozja Kolorów! 30 sierpnia na Krawczyka 21 pożegnamy wakacje setkami barw i uśmiechów. Zapraszam Państwa serdecznie na to wydarzenie.
Życzę Wam, aby druga połowa lata upłynęła w jak najlepszej spokojnej i radosnej atmosferze. Wszystkim, którzy przysyłają mi kartki z wakacji, serdecznie dziękuję, jest mi zawsze niezmiernie miło.

 

 

KALENDARIUM

NA AFISZU

30.07.2019 plakat 00214.08.2019 plakat 01 

 17.08.2019 plakat 0221.08.2019 plakat 02

16.08.2019 plakat21.08.2019 plakat 01

17.08.2019 plakat 0117.08.2019 plakat 03

21.07.2019 plakat 00428.07.2019 plakat 003

Przewiń na górę