Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Drodzy Mikołowianie

burmistrz

Czas szybko płynie. Cztery lata temu stanąłem w wyborcze szranki i dzięki Waszym głosom zostałem wybrany na funkcję Burmistrza Mikołowa.

Zaufaliście mi, powierzyliście stery naszego miasta. To zaufanie było i jest dla mnie ogromnie nobilitujące i zobowiązujące. Mam nadzieję, że zrobiłem wszystko, by tego zaufania nie zawieść.
Rola nowego gospodarza miasta – po 16 latach rządów mojego poprzednika – była nie lada wyzwaniem. Wiem, że Mikołów potrzebował zmian, świeżego spojrzenia na miasto, jego potrzeby i kierunek rozwoju. Państwo również opowiedzieli się za nimi, dając temu wyraz w wyborach samorządowych 2014 roku.
Tak minęły cztery intensywne lata. Cztery lata ciężkiej pracy, ogromnego zaangażowania, budowania relacji na linii mieszkańcy-burmistrz: setki rozmów, wymiany poglądów, słuchania siebie nawzajem.
Właśnie na stworzeniu takiej otwartej i aktywnej relacji z Państwem, od samego początku, bardzo mi zależało. Bo tylko rozmowa, wymiana spostrzeżeń, dobrych rad, pomysłów umożliwia optymalną współpracę.
Podstawą zarządzania miastem jest kooperacja władz miasta z mieszkańcami. Nie monolog i wygłaszanie swoich racji, jednostronny komunikat od nadawcy do odbiorcy, czy zamykanie się w murach własnego gabinetu. Zawsze zależało mi, i zależy – na dialogu.
Jak w każdej relacji trudno uniknąć różnicy zdań, odmiennych poglądów. W samorządzie – jak w każdej dziedzinie życia – zdarzają się błędy czy sytuacje kryzysowe. Doceniam szczerość i dziękuję za każdą konstruktywną krytykę i polemikę.
Dzięki Państwa zaangażowaniu udało nam się stworzyć coś wyjątkowego. Razem współtworzymy to miasto, razem rozwiązujemy problemy, razem planujemy jego przyszłość. Tylko tak jesteśmy w stanie wypracować najlepsze rozwiązania.
Dziękuję mieszkańcom Mikołowa za każdy dzień z tych mijających czterech lat. Za daną mi szansę, kredyt zaufania, za chęć przeprowadzenia w mieście pozytywnych zmian.
Jesteśmy w trakcie tworzenia nowego oblicza naszego miasta, miejsca, w którym dobrze się żyje, a którego największą siłą i potencjałem są jego mieszkańcy – aktywni, otwarci, gościnni, serdeczni. Wiele pracy za nami i wiele jeszcze przed nami.
Dziękuję wszystkim Radnym Rady Miejskiej kadencji 2014-2018 za współpracę, merytoryczne dyskusje i umiejętność wypracowania konsensusu dla dobra mieszkańców.
Dziękuję mojemu zastępcy, sekretarzowi, skarbnikowi, pracownikom urzędu, jednostek organizacyjnych, oświaty za pełną zaangażowania pracę na rzecz naszego miasta.
Dziękuję mikołowskim przedsiębiorcom za zaangażowanie w życie naszej lokalnej społeczności i wkład w jej rozwój, mikołowskim społecznikom za pasję i wielkie serce. Słowa podziękowania należą się również przedstawicielom jednostek pomocniczych gminy, mikołowskim duchownym, pracownikom służb mundurowych oraz pracownikom wszystkich instytucji, firm współpracujących na co dzień z mikołowskim samorządem.
A przede wszystkim – dziękuję Wam – Mieszkańcy Mikołowa, bo to Wy tworzycie to wyjątkowe miejsce na Ziemi. To Wy tworzycie Mikołów.

Burmistrz Mikołowa
Stanisław Piechula


21 października odbędą się kolejne wybory samorządowe. Tym razem wybierzecie Burmistrza, Radę Miejską , Radnych Powiatowych oraz Wojewódzkich na 5-letnią kadencję. Tym samym zdecydujecie, w jakim kierunku będzie podążało nasze miasto, jakie osoby w Waszym imieniu będą decydowały o jego dalszym rozwoju, jak będą wyglądały relacje burmistrza z mieszkańcami. To bardzo istotna i odpowiedzialna decyzja, a zarazem obywatelski obowiązek. 21 października to niezmiernie ważna data. Zachęcam Państwa do udziału w wyborach samorządowych, do oddania głosu zgodnie z własnym przekonaniem.
W tych wyborach każdy głos ma swoją ogromną siłę i znaczenie.

06a10201806b10201806c1020186d102018

Polecamy w najnowszym numerze - pozostałe artykuły

KALENDARIUM

NA AFISZU

01.10.2018 plakat221.10.2018 plakaty2 001 

 06.10.2018 plakat2 00119.10.2018 plakat 002

16.10.2018 plakat 00221.10.2018 plakaty 001

21.10.2018 plakaty 00221.10.2018 plakaty 003

14.10.2018 plakat2 00421.10.2018 plakaty 004

Przewiń na górę