Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Drodzy Mikołowianie

Wierzę w zdrowy rozsądek Państwa – mieszkańców Mikołowa oraz w obiektywną ocenę dokonujących się w Mikołowie zmian.


Obserwując, jak rozkręca się kampania oszukiwania i celowego wprowadzania w błąd mieszkańców Mikołowa po to, by niektóre osoby mogły wrócić do władzy lub zrealizować swoje ambicje polityczne, na chwilę obecną pozostaje mi liczyć na mądrość i zdrowy rozsądek Mikołowian. W związku z rozpowszechnianymi oszczerstwami i pomówieniami jestem zmuszony do zajęcia stanowiska i wyrażenia zdecydowanego sprzeciwu wobec publikowanych treści oraz zadbania o swoje dobre imię i uczciwość. Działania podejmowane przez moich przeciwników, mające na celu zniesławienie i ośmieszenie mojej osoby w oczach mieszkańców, przekraczają już granice absurdu. W związku z powyższym nie mogę pozostać obojętny na te kłamstwa i jestem zmuszony skierować sprawę do sądu. Wiem, że do pozwu dołączą też inne zniesławiane przy okazji osoby.
Była władza, jej zwolennicy oraz opozycja przekroczyli wszelkie możliwe granice kłamania, oszukiwania i pomawiania mnie oraz moich współpracowników, podburzając mieszkańców i doprowadzając do podziału Mikołowian. Dotychczas nieprawdziwe, niezweryfikowane oraz niepotwierdzone informacje dotyczące funkcjonowania miasta i podejmowanych decyzji były publikowane wyłącznie anonimowo w Internecie – na stronach i portalach fb. Internet daje możliwość wypowiadania się anonimowo, pod przykrywką awatarów, bez ponoszenia konsekwencji. Bezkarność medialna rozzuchwaliła mikołowską opozycję do tego stopnia, iż czując się poza prawem, zamieszcza treści i komentarze coraz bardziej szykanujące mnie, moich współpracowników oraz Urząd Miasta. Bezkarność spowodowała, iż wcześniej anonimowi ujawnili się, tworząc m. in. Komitet Referendalny mający mnie odwołać ze stanowiska Burmistrza Mikołowa pod pretekstem – ich zdaniem – niewłaściwego, ponieważ NIEZGODNEGO Z LINIĄ POLITYCZNĄ OPOZYCJI zarządzania miastem.
Obecnie dochodzi do absurdalnych działań, w których niektórzy radni rozpowszechniają niezgodne z prawdą informacje dotyczące Gminy Mikołów, zarządzania Gminą, stanu finansów i inwestycji, podczas gdy na Komisjach zajmowali stanowisko w przytoczonych wcześniej sprawach, zadając wnikliwe i bardzo szczegółowe pytania. Szczególnie mogą to Państwo zaobserwować podczas sesji Rady Miasta, na której niektórzy wykazują olbrzymie zainteresowanie detalami procedowanych spraw, zadając pytania i otrzymując na bieżąco odpowiedź i wyjaśnienie. Radni Ewa Chmielorz, Krzysztof Rogalski, Krystyna Świerkot, Sylwester Czarnota, Henryk Czich, Stanisława Hajduk – Bies, a nawet Przewodniczący Komisji Budżetowej Krzysztof Jakubiec, jako członkowie Komitetu Referendalnego firmują kłamstwa na temat zadłużenia miasta. Rozpowszechniają informacje niezgodne z prawdą, a na komisjach ZATWIERDZAJĄ zmiany w budżecie oraz w wieloletnich planach finansowych! Mają pełną wiedzę dotyczącą budżetu miasta, a celowo wprowadzają mieszkańców w błąd, podając nieprawdziwe informacje i liczby jako fakty i zweryfikowane dane! Informują, że długi miasta obecnie wynoszą 50 milionów, a Burmistrz chce zadłużyć miasto na kolejne 40!, czyli w sumie do 90 mln – 50% obecnego budżetu! Tymczasem jako Radni są świetnie zorientowani i informowani co miesiąc o bieżącej sytuacji budżetowej i planach finansowych. Obecnie zadłużenie z zastanych w 2015 roku prawie 57 mln udało nam się spłacić do 47,5 mln na koniec roku 2016, a w wyniku wydawanych obligacji pod koniec 2018 roku ma wynosić ok. 56 mln. Ponadto prognoza finansowa zatwierdzana przez Regionalną Izbę Obrachunkową, a uchwalana dokładnie przez tych Radnych, wskazuje na spłacenie wszystkich długów do zera do 2028 roku. Tak więc Radni wchodzący w skład komitetu referendalnego pomimo świetnej wiedzy, chcąc zrealizować swoje ambicje polityczne, celowo wprowadzą w błąd mieszkańców.
Głęboko dotknięte są też wymieniane osoby, które uzyskały pracę w niekwestionowanych przez nikogo i żadnego Radnego konkursach, a dziś ja i oni są oskarżani o „ustawianie wyników konkursów”. Te oskarżenia także zostaną przez nas wszystkich wyjaśnione na drodze prawnej.
Niestety, nie jestem w stanie stale wyjaśniać wszelkich absurdalnych oszczerstw i kłamstw szerzonych na mój temat od początku kadencji tylko dlatego, że dzięki Państwa głosom i wygranym wyborom zacząłem zmieniać Mikołów na uczciwy, otwarty, transparentny i rozwijany wspólnie z Mieszkańcami. Proszę mnie oceniać przez to, jak Mikołów się zmienia, jaki macie Państwo kontakt z burmistrzem i jaki jest Wasz wpływ na nasze miasto. Proszę też rozsądnie oceniać nasze możliwości finansowe i potrzeby oraz sprawy zalegające od wielu lat, których pomimo najszczerszych chęci nie da się zmienić lub zrealizować natychmiast. Z codziennych kontaktów z Państwem wiem, że mieszkańcy to rozumieją. Dzięki zmianom, które dokonały się i stale dokonują w Urzędzie, wiele spraw wcześniej spychanych na dalszy plan jest obecnie realizowanych, m.in. gospodarka mieszkaniowa, termomodernizacje budynków, restrukturyzacja zadłużenia miasta, zmiany planów zagospodarowania przestrzennego. Przede wszystkim proszę zwrócić uwagę na zmiany, które widać od razu – poprawa kontaktu z Urzędem i urzędnikiem, otwartość Urzędu na potrzeby mieszkańców – te duże i pilne, jak i te mniejsze i doraźne potrzeby/wnioski oraz nowe narzędzia umożliwiające mieszkańcom czynny udział w zarządzaniu miastem (budżet obywatelski, inicjatywa lokalna).
Deklaruję wyjaśnienie każdej nurtującej Państwa sprawy, o której Państwo słyszycie bądź czytacie. Proszę zapytać, jestem zawsze do Państwa dyspozycji, na bieżąco odpowiadam na maile, telefony oraz zadane pytania przez fb i messengera. Jestem z Państwem w stałym kontakcie. Rozpowszechniane przez opozycję nieprawdziwe informacje godzą w dobre imię Urzędu, urzędników, mnie jako Burmistrza, ale przede wszystkim w dobre imię naszego miasta.
Każdego dnia z niepokojem i smutkiem możemy obserwować na arenie ogólnokrajowej, jak polityka dzieli Polaków. Rodzi niezrozumienie i nienawiść jednych do drugich. Nie pozwólmy, by polityka i czyjeś niespełnione polityczne ambicje podzieliły Mikołów i jego mieszkańców.

Z uszanowaniem
Stanisław Piechula

 

KALENDARIUM

NA AFISZU

08.06.2017 plakat 001  12.06.2017 plakat

24.06.2017 plakat 001 18.06.2017 plakat 004

25.06.2017 plakat2 00127.06.2017 plakat

 25.06.2017 plakat2 00325.06.2017 plakat2 004

25.06.2017 plakat2 00525.06.2017 plakat2 006

Przewiń na górę