Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Drodzy Mikołowianie

Burmistrz Stanislaw Piechula

Dobry przepływ prawdziwej informacji to nie tylko podstawa funkcjonowania społeczeństw, ale także każdego żywego organizmu.

Informacje w różny sposób przekazują sobie zarówno najdrobniejsze jednostki, jak i najbardziej skomplikowane ich struktury oraz społeczności. Funkcjonowanie każdego z nas, każdej rodziny oraz grupy osób, a nawet cała ewolucja opiera się między innymi na sposobach przekazywania informacji – szybkości, rzetelności oraz kierowania do prawidłowego odbiorcy.
Obecnie żyjemy w czasach niesamowitego rozwoju, który umożliwia dostęp do przeróżnych sposobów przekazywania sobie wiadomości, z których masowo korzystamy. Dlatego też chciałbym wykorzystać bardzo szeroko dotarcie z informacją za pośrednictwem wszelkich możliwych sposobów – tradycyjnie i elektronicznie – do każdego z Państwa.

GM w każdym domu
Korzystając z tej okazji, składam Państwu w Nowym 2019 Roku najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności! Mam także wielką przyjemność przesłać pierwszy numer Gazety Mikołowskiej, która od teraz będzie trafiać bezpłatnie pod każdy adres w Mikołowie. Jest to prawie 16 tys. adresów, zarówno domowych, jak i firmowych, pod które każdego miesiąca trafi kolejny numer.
Jestem dumny z tego powodu, ponieważ jest to realizacja jednego z naszych pomysłów, a zarazem kolejny ważny krok w historii i zadaniu niesienia rzetelnej informacji, które realizuje gazeta naszego miasta od 1991 roku.
Cieszę się, że od tej chwili zapewnimy wszystkim Mieszkańcom pewne źródło mikołowskich bieżących wiadomości. Pozwoli to nam szerzej promować inne źródła informacji i drogi kontaktu, w szczególności poprzez internet, które już mocno rozwinęliśmy. Jest to szczególnie ważne z uwagi na fakt, że gazeta pozwala raczej tylko na jednostronny przepływ wiadomości, a chcąc utrzymywać z sobą stały kontakt i wspólnie troszczyć się o miasto, warto wykorzystać wszystkie możliwości, którymi dysponujemy, a w szczególności te elektroniczne.

W połączeniu z Internetem
Trudno sobie dziś wyobrazić przepływ informacji bez internetu, który jest obecnie podstawą czerpania wiadomości na każdy temat. Zmagazynowanie wszystkiego, co dzieje się w Mikołowie na 40 stronach nawet najlepszej gazety, jest w dzisiejszych czasach niemożliwe. Proszę dlatego traktować Gazetę Mikołowską jako streszczenie, drogowskaz oraz zachętę do sięgania do szerszych źródeł informacji w formie elektronicznej. Zachęcam do zapoznania się ze stroną www.adresy.mikolow.eu, na której staramy się zbierać dla Państwa wszelkie adresy wszystkich ważnych i ciekawych miejsc w mieście. Sama Gazeta Mikołowska posiada swoje szerokie rozwinięcie, jak i archiwum na stronie www.gazetamikolowska.eu, na której od teraz szybciej niż w formie papierowej będzie dostępna pełna wersja elektroniczna.

W szczególności dla Seniorów
Seniorzy to grupa coraz bardziej informatyczna, jednak wiemy, że wielu z Państwa preferuje słowo drukowane, ponadto jeszcze wielu Seniorów nie korzysta z internetu. Dlatego też zapewnienie Gazety Mikołowskiej dla każdego jest w dużej mierze ukłonem w Waszą stronę, a nasz dotychczasowy Informator dla Seniorów stanie się teraz częścią tej gazety.
Także dla informacji urzędowych
Od teraz także w Gazecie Mikołowskiej będą się pojawiały wszelkie najważniejsze informacje Urzędu Miasta, które powinien przeczytać każdy Mieszkaniec, dlatego gorąco namawiam, by przeglądnąć każdy numer.

Mikołów – wzajemna pomoc
Korzystając także z tej pierwszej możliwości dotarcia do tak szerokiego grona Mikołowian, serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspomagają innych. W Mikołowie jest wiele organizacji i osób, dla których ważny jest los bliźniego, ale jest także wielu potrzebujących, którym możemy wspólnie pomagać. Dlatego bardzo proszę pamiętać, że w każdej chwili można zgłosić chęć pomocy innym lub zapotrzebowanie na taką pomoc. Proszę skorzystać z kontaktu z naszym Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej (MOPS) lub wykorzystać stronę na Facebooku (Mikołów – wzajemna pomoc). Czasami mamy rzeczy zbędne, z których ktoś inny chętnie skorzysta i pomogą mu w życiu. Warto zgłosić się do naszej bazy osób chcących nieść pomoc innym w pilnej potrzebie. Z góry za każdą pomoc serdecznie dziękujemy.

www.JEDENPROCENT.mikolow.eu
W naszym mieście działa wiele organizacji pożytku publicznego, które pozyskują środki finansowe na ważne i szczytne cele, w tym także dla wielu osób potrzebujących. Każdy z nas może pomóc przekazując 1% podatku. W skali Mikołowa jest to około 1,5 mln zł. W tym celu wystarczy odpowiednio wypełnić druk PIT przy rozliczeniu. Zachęcając i kierując do Państwa prośbę, by pozostawić ten 1% podatku w Mikołowie, zamieszczamy na stronie www.JEDENPROCENT.mikolow.eu dane organizacji i ich cele oraz osoby, które warto wesprzeć, przekazując swój 1% podatku.

Burmistrz Mikołowa
Stanisław Piechula

 

KALENDARIUM

NA AFISZU

03.01.2019 plakat 00202.01.2019 plakat 003 

 16.01.2019 plakat217.01.2019 plakat 001

17.01.2019 plakat 00218.12.2018 plakat

17.01.2019 plakat 00314.01.2019 plakat 003

10.01.2019 plakat 00217.01.2019 plakat 004

Przewiń na górę