Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Drodzy Mikołowianie

burmistrz

Wielkimi krokami zbliża się magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia.

Cały grudzień to okres oczekiwania, przygotowań, przedświątecznej gonitwy. Ulice powoli wypełnia blask świątecznych ozdób i iluminacji, gwar świątecznych jarmarków. Myśli zaprzątają listy prezentów, zakupy, sprawunki, wszystko po to, by te wyjątkowe dni spędzić w jak najpiękniejszej atmosferze.
Nie zapominajmy, że w tym wyjątkowym czasie najważniejszy jest drugi człowiek. Nie bądźmy obojętni na samotność, ubóstwo, ludzką krzywdę. Czasami jeden gest dobroci serca sprawi, że te święta będą piękniejsze i bardziej wyjątkowe niż do tej pory.
Nieubłaganie zbliża się koniec roku ze swoimi podsumowaniami i refleksjami. I Nowy Rok 2019 – z planami i postanowieniami. Znowu będziemy o rok starsi, bogatsi o kolejne doświadczenia i nadzieje. Oby wszystkie nasze nadzieje znalazły spełnienie, a w nowym roku zrealizowały się plany, spełniły marzenia.

<<<
Mijający rok, a szczególnie ostatnie miesiące, był – ze względu na wybory samorządowe – czasem trudnym, pełnym emocji. To okres ścierania się poglądów i przekonywania do swoich koncepcji przez komitety wyborcze oraz kandydatów na burmistrza. W tym czasie spotkałem się z niezwykle budującym wsparciem z Państwa strony, ogromną ilością zaangażowania, pomocy, dobrym słowem i za to chciałem Wam, Mieszkańcom Mikołowa serdecznie jeszcze raz podziękować.

<<<
Nie wszystkie emocje, które kłębiły się w ostatnich miesiącach nad miastem, były pozytywne, ale na tym między innymi polega demokracja, że ludzie mogą się różnić w poglądach, wizjach rozwoju swoich małych ojczyzn, mogą swoje koncepcje prezentować, dyskutować, przekonywać do swoich racji. Najważniejsze, by ta wymiana poglądów była merytoryczna i oparta na prawdziwych założeniach.
W grudniu opadł już „bitewny” kurz, wszystkie ustalenia zostały dokonane, ukonstytuowały się nowe władze, a nowi samorządowcy mogą rozwijać skrzydła.

<<<
W listopadzie wybrany został Zarząd Powiatu Mikołowskiego. Po niemal 20 latach pełnienia funkcji Starosty przez Pana Henryka Jaroszka nowym Starostą Powiatu Mikołowskiego został Pan Mirosław Duży, były Burmistrz Łazisk Górnych. Cieszę się ogromnie, że w zarządzie powiatu Mikołów reprezentują dwie Panie – Janina Szołtysek i Grażyna Nazar.
Liczę, że współpraca gmin wchodzących w skład powiatu pod przewodnictwem nowego zarządu będzie jeszcze bardziej efektywna i spójna. Łatwiej będzie wyznaczać wspólne cele i realizować przedsięwzięcia dla dobra mieszkańców powiatu mikołowskiego. Zarządowi życzę wszelkiej pomyślności i sukcesów, otwartości na nowatorskie rozwiązania i odważnego spoglądania w przyszłość. Powiat Mikołowski jest w dobrych rękach.

<<<
W listopadzie odbyły się dwie sesje nowej Rady Miejskiej Mikołowa. Na pierwszej zaprzysiężono Burmistrza i Radnych, powołano przewodniczącą i wiceprzewodniczących Rady, na drugiej – ustalono skład i przewodnictwo poszczególnych komisji.
Nowym Radnym Miejskim i Powiatowym – jeszcze raz gratuluję zaufania, jakim obdarzyli Was mieszkańcy Mikołowa. Życzę wszystkim, aby rola, którą przyszło Wam pełnić, dawała wiele satysfakcji i poczucia dobrze wykonanego zadania.
Gratuluję serdecznie Pani Katarzynie Syryjczyk-Słomskiej – nowej Przewodniczącej Rady Miasta Mikołowa oraz Wiceprzewodniczącym Rady – Panu Remigiuszowi Kusiowi i Michałowi Rupikowi.
Gratulacje należą się również nowo wybranym przewodniczącym Komisji Miejskich – Pani Anecie Esnekier – Przewodniczącej Komisji nr 1 ds. Samorządu, Pani Katarzynie Głośnej – Przewodniczącej Komisji nr 2 ds. Budżetu, Panu Łukaszowi Rygule – Przewodniczącemu Komisji nr 3 ds. Gospodarki Miejskiej, Panu Jarosławowi Sworzeniowi – Przewodniczącemu Komisji nr 4 ds. Rozwoju Miasta, Pani Agnieszce Fioli – Przewodniczącej Komisji nr 5 ds. Ochrony Środowiska, Pani Ewelinie Kukli – Przewodniczącej Komisji nr 6 ds. Społecznych, Panu Mateuszowi Biesowi – Przewodniczącemu Komisji nr 7 ds. Kultury, Sportu, Informacji i Promocji, Panu Krzysztofowi Żurowi – Przewodniczącemu Komisji nr 8 Rewizyjnej, Pani Martynie Centkowskiej-Strzelczyk – Przewodniczącej Komisji nr 9 Skarg, Wniosków i Petycji oraz Panu Andrzejowi Sukiennikowi – Przewodniczącemu Komisji nr 10 ds. Szkód Górniczych.
Bycie radnym, burmistrzem – to wielkie wyzwanie, zobowiązanie, a przede wszystkim służba mieszkańcom i miastu. Liczę, że wspólnymi siłami zrealizujemy to zadanie jak najlepiej.

<<<
W minionym miesiącu powołałem również dwóch Zastępców Burmistrza.
Pierwszym Zastępcą Burmistrza – tak jak w poprzedniej kadencji – został Pan Mateusz Handel. Bardzo dobrze sprawdził się podczas minionych czterech lat w swojej roli. To osoba niezwykle kompetentna, skuteczna w działaniu, o otwartym umyśle i odwadze w podejmowaniu decyzji.
Na stanowisko Drugiego Zastępcy Burmistrza powołałem Panią Iwonę Spychałę-Długosz, która w minionej kadencji pełniła funkcję Radnej Rady Miejskiej i Przewodniczącej Komisji nr 6 ds. Społecznych. Pani Wiceburmistrz jest bardzo dobrze przygotowana merytorycznie, niezwykle zaangażowana w sprawy naszego miasta, pełna pasji, pomysłów i pozytywnej energii, mająca doskonały kontakt z mieszkańcami. Jestem przekonany, że wniesie w zarządzanie miastem świeże spojrzenie, a sprawy społeczne, które ma w swoich kompetencjach, zyskają nową jakość.
Z takim zespołem i Radą patrzę z wielkim optymizmem na przyszłość naszego miasta. Wiem, że postawili Państwo na osoby zaangażowane, którym dobro Mikołowa bardzo leży na sercu.

Burmistrz Mikołowa
Stanisław Piechula

 

Szanowni Państwo, grudzień to niezwykły miesiąc – oczekiwania, przygotowań, by wreszcie z najbliższymi cieszyć się najbardziej magicznym czasem w roku. Przed nami Święta Bożego Narodzenia. Często gonitwa za tym, by ten wyjątkowy wieczór w roku był najpiękniejszy, pełen prezentów, wyszukanych potraw, ozdób, strojów... pozbawia nas rzeczywistej radości płynącej ze świąt. Dlatego nie zapominajmy o tym, co w ciągu całego roku, a szczególnie w tych dniach, jest najważniejsze – o bliskich, miłości, pojednaniu.
Spędźmy te chwile z najbliższymi, odwiedźmy tych, dla których w całorocznej bieganinie mamy tak niewiele czasu. Pomyślmy o najuboższych, samotnych, o naszych braciach mniejszych. Naprawdę tak niewiele trzeba, by radość i miłość którą przekazuje światu maleńka Boża Dziecina wypełniła nasze serca i uczyniła ten świat i nas lepszymi. Wesołych Świąt!

Polecamy w najnowszym numerze - pozostałe artykuły

KALENDARIUM

NA AFISZU

30.11.2018 plakat1 00109.12.2018 plakat2 001 

 12.12.2018 plakat 00109.12.2018 plakat 002

10.12.2018 plakat 00112.12.2018 plakat 002

09.12.2018 plakat2 00209.12.2018 plakat 003

09.12.2018 plakat 00409.12.2018 plakat2 003

Przewiń na górę