Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Drodzy Mikołowianie

burmistrz

Najpiękniejsza pora roku rozpieszcza nas słońcem i zapachem kwitnących drzew i kwiatów.

Wiosna to wyjątkowy i intensywny czas nie tylko dla przyrody. To także okres porządków, aranżowania przestrzeni wokół domów, zadbania o ogrody, zieleńce i skwery, odświeżenia naszej życiowej przestrzeni po zimowej szarudze.
Miasto to nasz wspólny dom i poczucie komfortu mieszkania w nim zależy także od tego, jak zadbana będzie przestrzeń, z której wszyscy korzystamy. Mam nadzieję, że „wybuch” zieleni w Mikołowie pozwala Państwu jeszcze bardziej cieszyć się wiosennym czasem, a spacer po nim sprawia coraz większą przyjemność. Jest na co popatrzeć – bratki, stokrotki, tulipany, żonkile, różaneczniki, azalie w wielu miejscach upiększają naszą przestrzeń.
Staramy się, by wszechobecna i zadbana zieleń była wizytówką naszego miasta i jak najbardziej oddawała sens hasła „Mikołów–ogród życia”.
Kolejnymi etapami przywracamy i upiększamy dla mieszkańców przestrzeń wokół Białego Domku. Nowe otoczenie zyskał Pomnik Ofiar Faszyzmu – poprawiono i wyczyszczono nawierzchnię z płyt, odnowiono maszty flagowe, wyprofilowane zostały skarpy, wymienione donice i posadzone nowe rośliny. Blasku nabrała również wyczyszczona kamienna fontanna – w otoczeniu śnieżnobiałych donic z kwiatami.
Ogrodniczka miejska dba o to, by skwery oraz zieleńce tętniły życiem i kolorami, projektuje również i planuje rozwój kolejnych takich miejsc. Mikołów to piękne miejsce na mapie, w otoczce zadbanej zieleni nabiera dodatkowego uroku.

W minionym miesiącu miało miejsce kilka naśladowania godnych przedsięwzięć wspierających miasto w dbaniu o tereny zielone.
Pracownicy Ogrodu Botanicznego oraz Nadleśnictw Katowice i Kobiór przygotowali akcję sadzenia drzew, w której wzięli udział uczniowie mikołowskich szkół, radni, pracownicy urzędu, samorządowcy i zaproszeni goście oraz mieszkańcy miasta. Akcja ta pokazuje, że dbanie o zieleń w Mikołowie to nie tylko domena ogrodniczki miejskiej i pracowników ZUK, ale również okazja do wspólnej zabawy, spędzenia czasu na świeżym powietrzu w miłym towarzystwie, mająca duże walory edukacyjne dla naszych najmłodszych mieszkańców.
Cieszy mnie również, że inicjatywa wymiany elektrośmieci za kwiaty cieszyła się u Państwa tak dużym zainteresowaniem. Zarówno Mieszkańcom, jak i pracownikom firmy Remondis, którzy zaangażowali się w akcję, należą się wielkie podziękowania. Po raz kolejny zebraliśmy tonę elektrośmieci!

Umiejętność mobilizacji Mikołowian – tu konkretnie w konkursie ogłoszonym przez Metropolię GZM – pokazała, że jeżeli chcemy – potrafimy przenosić góry i wygrywać z dużo większymi od nas. Mikołów (a konkretnie grafika Rynku) jako jedno z sześciu miast Metropolii znajdzie się na limitowanej letniej edycji papierowych biletów komunikacji metropolitalnej. Nasz Rynek znalazł się wśród 41 propozycji wybranych przez członków GZM. Jako czarny koń głosowania – wygraliśmy pierwszy etap konkursu, a w finale – do którego weszło 11 miast, zajęliśmy ostatecznie 4 miejsce. Dziękuję Państwu za zaangażowanie w tę zabawę. Dla miasta  to bardzo ciekawa forma promocji, a dla GZM dobra okazja do budowania poczucia wspólnoty wśród jej mieszkańców.
Dziękuję również Mikołowianom, którzy uczestniczyli w odbywającej się 25 kwietnia w Białym Domku debacie na temat Metropolii, miejscu i roli naszego miasta w międzygminnym związku. Jako Burmistrz zdaję sobie sprawę zarówno z korzyści, jak i wyzwań, które stoją przed Mikołowem w ramach udziału w GZM i jestem gotowy walczyć o jak najlepszą pozycję naszego miasta w tym dynamicznym tworze, o którym na pewno jeszcze nie raz będzie głośno.

Burmistrz Mikołowa
Stanisław Piechula

 

Polecamy w najnowszym numerze - pozostałe artykuły

KALENDARIUM

NA AFISZU

29.04.2018 plakat 00103.05.2018 plakat2 001 

21.05.2018 plakat2 21.05.2018 plakat

20.05.2018 pakat 00320.05.2018 pakat 004

 20.05.2018 pakat 00520.05.2018 plakat2 003

20.05.2018 plakat2 00220.05.2018 plakat2 001

20.05.2018 pakat 00720.05.2018 pakat 008

Przewiń na górę