Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Drodzy Mikołowianie

burmistrz

21 października zdecydowali Państwo, kto przez najbliższych pięć lat będzie zarządzał naszym miastem.

Dzięki Państwa poparciu – już w pierwszej turze zostałem wybrany na kolejną kadencję i będę pełnił zaszczytną funkcję Burmistrza Mikołowa.
Tak duży kredyt zaufania ogromnie cieszy. Cieszy fakt, że doceniają Państwo naszą współpracę, a moja propozycja otwartości i współzarządzania miastem spotkała się z Państwa akceptacją i zaangażowaniem, za co jeszcze raz gorąco wszystkim dziękuję. Wasze sugestie, liczne rozmowy pozwoliły nam wspólnie zacząć zmieniać oblicze naszego miasta. Mikołów stał się otwarty i obywatelski, a dialog to podstawowe narzędzie współpracy na linii mieszkańcy – urząd.
Patrząc cztery lata wstecz – najbardziej cieszy mnie fakt, że coraz bardziej zmienia się sposób myślenia o mieście, cieszy ogromne zaangażowanie z Państwa strony, budowanie poczucia miejskiej wspólnoty i współodpowiedzialności za nasz dom – Mikołów.
Zdaję sobie również sprawę, że tak duże poparcie to ogromne zobowiązanie, by tego zaufania i pokładanych nadziei nie zawieść. Wiele rozmów, jakie przychodzi nam odbyć, nie należy do łatwych, nie wszystkie problemy – mimo szczerych chęci – udaje się od razu rozwiązać. Jedną z największych trudności włodarza miasta jest to, że musi dokonywać wyboru i choć chciałby spełnić wszystkie oczekiwania mieszkańców, to musi zdecydować, które potrzeby trzeba zrealizować w pierwszej kolejności, a które projekty muszą poczekać.
Przez cztery minione lata udało nam się dobrze zdiagnozować i poznać oczekiwania mieszkańców.
Nabieramy tempa, wiele oczekiwanych przez Państwa projektów jest i będzie realizowanych.
Bardzo cieszy mnie fakt, że do naszego zespołu dołączy Pani Iwona Spychała-Długosz, która w tej kadencji będzie pełniła funkcję wiceburmistrza Mikołowa. Jestem przekonany, że osoba o tak dużej wiedzy, doświadczeniu i wrażliwości społecznej, aktywna, pełna pomysłów i pozytywnej energii wniesie nową jakość w zarządzenie naszym miastem.
21 października wybraliście również nową Radę Miejską. Państwa decyzją zaszły w niej spore zmiany. Zabrakło niektórych osób, które pełniły mandat radnego od kilku kadencji, pojawiło się sporo nowych twarzy. Skład nowej rady pokazuje, że postawiliście Państwo na społeczników, osoby zaangażowane w działalność na rzecz lokalnych społeczności, otwarte i pełne pomysłów, co napawa dużym optymizmem.
Wierzę, że współpraca z nową Radą Miejską w takim składzie będzie się układała jak najbardziej pomyślnie. Mam nadzieję, że wszelkie podziały ideologiczne czy partyjne zejdą na boczny tor, a najważniejszym celem przyświecającym wszystkim osobom w niej zasiadającym  będzie dobro mieszkańców Mikołowa, konstruktywne podejście do rozwiązywania problemów naszego miasta, wzajemna życzliwość i szacunek do drugiego człowieka.
Wszystkim nowo wybranym Radnym serdecznie gratuluję i życzę owocnej pracy na rzecz naszej małej ojczyzny.
Państwu jeszcze raz dziękuję za zaufanie i oddane głosy – zarówno na mnie – jako kandydata na burmistrza, jak również kandydatów na radnych mojego komitetu wyborczego. Obiecuję zrobić wszystko, by tego zaufania nie zawieść.
Wszystkie ręce na pokład! Zaczynamy nową kadencję.

Burmistrz Mikołowa
Stanisław Piechula

 

Polecamy w najnowszym numerze - pozostałe artykuły

KALENDARIUM

NA AFISZU

04.11.2018 plakat2 00111.11.2018 plakat2 

 13.11.2018 plakat 00110.11.2018 plakat 002

13.11.2018 plakat 00213.11.2018 plakat 003

11.11.2018 plakat 00111.11.2018 plakat 002

11.11.2018 plakat 00311.11.2018 plakat 004

Przewiń na górę