Błąd
  • Wystąpił błąd podczas wczytywania komponentu: com_finder, 1

Trzy medale biegaczy Trójki

12.09.2021 2 00112.09.2021 2 002

Międzywojewódzkie Lekkoatletyczne Mistrzostwa Młodzików odbyły się 11 września w Kędzierzynie-Koźlu. Sportowcy z UKS Trójka Mikołów wywalczyli trzy medale.

Złota sztafeta w składzie: Mariusz Siwy, Kuba Dutkiewicz, Maciej Kalisz oraz Filip Pietrzyk potwierdziła świetną dyspozycję, poprawiając ponownie rekord życiowy (46.85).
Kolejny złoty medal zdobyła Oliwia Porwolik, która na 1000 m z łatwością pokonała rywalki wynikiem 3.08.
Filip Pietrzyk w biegu indywidualnym na 100 m był trzeci (nowy rekord życiowy 11.35).
Na IV miejscu uplasowała się sztafeta dziewcząt 4 x 100 m w składzie: Magdalena Wójcik, Milena Jarczyk, Gabrysia Kaczmarek oraz Wiktoria Absyl (wynik 53.40).
W biegu finałowym na 100 m wystartował Kuba Dutkiewicz, zajmując VI lokatę (12.21).
Dobrą dyspozycję potwierdziły Magdalena Wójcik w biegu na 100 m (13.64) oraz Wiktoria Absyl  na 300 m (44.59).
Nowe rekordy życiowe wybiegali na 100 m Mariusz Siwy (12.48) i Maciej Kalisz 12.60.
Bardzo dobrze pobiegły także Daniela Jurka na 600 m oraz Milena Jarczyk, Gabrysia Kaczmarek i Pola Kosińska na 100 m.
Pierwszy udany start na 300 m ma za sobą Ines Wawoczny.