Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

01.03.2018_15

System Informacji Przestrzennej (SIP)

Nowa mobilna aplikacja dla mieszkańców

03201817

System Informacji Przestrzennej to nowa aplikacja przygotowana przez Urząd Miasta.

Współpracująca z systemami mobilnymi iOs, Android i Windows, skrojona pod każdego posiadacza smartfona proponuje bardzo ciekawe rozwiązania.
Przyjemny dla oka interfejs, rozbudowane, ale i orientacyjne menu oraz prawdziwy, rzetelny bank wiedzy o Mikołowie; plan miasta, adresy, telefony, informacje o zabytkach – to tylko niektóre z atutów.

Przyjazne Miasto
Aplikacja podzielona jest na dwa główne obszary. Pierwszy to Przyjazne Miasto. Ten moduł to gratka dla osób lubiących aktywnie spędzać czas wolny. Znajdziemy tutaj m.in. informacje dotyczące tras rowerowych, terenów na rodzinne spacery czy ścieżki w sam raz na jogging. Dzięki niemu będziemy mogli na przykład zmierzyć ilość pokonanych kilometrów. Użytkownicy aplikacji prócz zaznaczonych wcześniej miejsc i tras będą mogli również zaproponować i zapisać swoje sportowe przebieżki, wymieniając się tym samym pomysłami z pozostałymi mieszkańcami.
Aplikacja jest zintegrowana z miejskim kalendarzem wydarzeń, na bieżąco aktualizowanym w zakładce nadchodzących wydarzeń.
Warto również skorzystać z możliwości wpisania numeru kontaktowego ICE (z ang. In case of emergency) – w razie wypadku lub zagrożenia wskazana wcześniej osoba będzie mogła otrzymać informację o zagrożeniu wraz z naszą lokalizacją.

Zgłoszenia Publiczne
Drugi z modułów to ukłon w stronę osób troszczących się o wizerunek i wygląd miasta.
– Dajemy możliwość wygodnego zgłaszania problemów, usterek i uwag dotyczących przestrzeni publicznej. Będzie można to zrobić z telefonu w dowolnym miejscu i czasie, na przykład na spacerze. Przestrzeń publiczna należy do nas wszystkich, a dla nas bardzo istotny jest głos mieszkańca, stąd nowa możliwość kontaktu – przekonuje burmistrz Stanisław Piechula.
Zakładka „Zgłoszenia Publiczne” pozwala łatwo i wygodnie powiadomić urzędników o zaistniałym problemie. Wybierając jedną z ośmiu kategorii (bariery dla niepełnosprawnych, dewastacja zieleni, dzikie wysypiska, uszkodzenia oznakowania, zagrożenia, uszkodzenie obiektów małej architektury, uszkodzenie nawierzchni dróg lub chodników czy uwagi do przestrzeni publicznej), można łatwo przyporządkować swoje zgłoszenie.
Należy podać możliwie dokładny adres lub skorzystać z opcji lokalizacji, jeśli akurat jesteśmy na miejscu zgłoszenia. Dalej zadanie jest proste, wystarczy dodać krótki opis, zostawić numer telefonu, adres e–mail (choć nie jest to rzecz wymagana, zgłoszenia można wysyłać również anonimowo).
Warto też dodać zdjęcie, które obrazowo przedstawi problem.
– Wszystkie przypadki będziemy sprawdzać pod kątem merytorycznym, a następnie rozsyłać do odpowiednich komórek urzędu w celu podjęcia dalszych działań. Mieszkańcy, którzy zostawią swój adres e–mail, zostaną powiadomieni o przyjęciu zgłoszenia lub powodzie jego odrzucenia – dodaje Agnieszka Siudzińska z Biura Rozwoju Systemów Informatycznych.
Zgłoszenia przyjęte będą nanoszone na interaktywną mapę miasta i oznaczane statusami zgodnie z postępem prac (przyjęty, w toku, zrealizowany). Zalogowani użytkownicy mogą w ten sposób na bieżąco śledzić wszystkie zgłoszenia.
– Część zgłoszeń, które można będzie zrealizować, niezwłocznie przekażemy specjalnej Grupie Interwencyjnej Zakładu Usług Komunalnych – zapewnia burmistrz Stanisław Piechula (więcej o nowopowstałej grupie interwencyjnej piszemy na stronie 50).

Wszystkie oferowane w aplikacji rozwiązania dostępne będą również na stronie
internetowej – www.gis.mikolow.eu/imap_wu

Aplikacja dostępna będzie w marcu.

Polecamy w najnowszym numerze - pozostałe artykuły

KALENDARIUM

NA AFISZU

28.02.2018 plakat 00128.02.2018 plakat 002 

17.03.2018 plakat 001 17.03.2018 plakat 002

16.02.2018 plakat 00217.03.2018 plakat 003

 11.03.2018 plakat 00311.03.2018 plakat 004

17.03.2018 plakat 00413.03.2018 plakat 001

13.03.2018 plakat 00211.03.2018 plakat 007

Przewiń na górę