Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dzień otwarty w niebieskim kolorze

21.03.2018 6 00121.03.2018 6 002

21 marca jest nie tylko pierwszym dniem wiosny, ale także Światowym Dniem Zespołu Downa.

Właśnie w środę w Zespole Szkół nr 2 Specjalnych zorganizowano Dzień Otwarty. W tym czasie rodzice oraz dzieci mogli zwiedzić placówkę, poznać pracowników, zobaczyć, jak wyglądają pracownie. Do ich dyspozycji byli nauczyciele, pedagodzy i psycholodzy.
Wśród odwiedzających znaleźli się między innymi podopieczni Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego „Wyjątkowa Kraina”, do którego przyjmowane są dzieci z autyzmem, Zespołem Aspergera oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi.
– W naszej szkole mamy klasy dla uczniów ze spektrum autyzmu, z niepełnosprawnością intelektualną lekką, umiarkowaną i znaczną ze sprzężeniami. Można więc powiedzieć, że prowadzimy całościową edukację tych osób na poziomie szkoły podstawowej, gimnazjum, szkoły przysposabiającej do pracy oraz zasadniczej szkoły zawodowej. W przyszłości rozważamy utworzenie liceum ogólnokształcącego, bowiem część rodziców zgłasza takie oczekiwania – mówi dyrektor ZS nr 2 Specjalnych Tadeusz Śliwa.
Specjalnie na ten dzień uczniowie przygotowali występy pokazujące, czym dla nich jest ta szkoła, zaprezentowali swoje talenty instrumentalne, wokalne, tanecznie i gimnastyczne. Na koniec wspólnie wykonano transparent przypominający o 2 kwietnia, który obchodzony jest jako Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Kolorem symbolizującym osoby ze spektrum autyzmu jest błękit, dlatego też na plakacie znalazły się odciśnięte w niebieskiej farbie dłonie. (BJ)


21.03.2018 6 00321.03.2018 6 00421.03.2018 6 00521.03.2018 6 006

Dzień otwarty w niebieskim kolorze

21 marca jest nie tylko pierwszym dniem wiosny, ale także Światowym Dniem Zespołu Downa.

Właśnie w środę w Zespole Szkół nr 2 Specjalnych zorganizowano Dzień Otwarty. W tym czasie rodzice oraz dzieci mogli zwiedzić placówkę, poznać pracowników, zobaczyć, jak wyglądają pracownie. Do ich dyspozycji byli nauczyciele, pedagodzy i psycholodzy.

Wśród odwiedzających znaleźli się między innymi podopieczni Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego „Wyjątkowa Kraina”, do którego przyjmowane są dzieci z autyzmem, Zespołem Aspergera oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi.

W naszej szkole mamy klasy dla uczniów ze spektrum autyzmu, z niepełnosprawnością intelektualną lekką, umiarkowaną i znaczną ze sprzężeniami. Można więc powiedzieć, że prowadzimy całościową edukację tych osób na poziomie szkoły podstawowej, gimnazjum, szkoły przysposabiającej do pracy oraz zasadniczej szkoły zawodowej. W przyszłości rozważamy utworzenie liceum ogólnokształcącego, bowiem część rodziców zgłasza takie oczekiwania – mówi dyrektor ZS nr 2 Specjalnych Tadeusz Śliwa.

Specjalnie na ten dzień uczniowie przygotowali występy pokazujące, czym dla nich jest ta szkoła, zaprezentowali swoje talenty instrumentalne, wokalne, tanecznie i gimnastyczne. Na koniec wspólnie wykonano transparent przypominający o 2 kwietnia, który obchodzony jest jako Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Kolorem symbolizującym osoby ze spektrum autyzmu jest błękit, dlatego też na plakacie znalazły się odciśnięte w niebieskiej farbie dłonie. (BJ)

KALENDARIUM

NA AFISZU

03.01.2019 plakat 00202.01.2019 plakat 003 

 16.01.2019 plakat2plakat 17.01 plener

15.01.2019 plakat18.12.2018 plakat

06.01.2019 plakat214.01.2019 plakat 003

10.01.2019 plakat 00214.01.2019 plakat 001

Przewiń na górę