Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rusza Program Karty Mieszkańca Gminy Mikołów

14052017

Już 15 maja ruszy Program Karty Mieszkańca Gminy Mikołów. Program, który został stworzony z myślą o mieszkańcach. Program, który docenia i uprzywilejowuje mieszkańców oraz ich wkład w budżet gminy, a więc w jej rozwój.

Płać podatki w Mikołowie
14 lutego tego roku na sesji Rady Miasta została przyjęta Uchwała w sprawie wprowadzenia „Programu Karty Mieszkańca Gminy Mikołów” , a 5 kwietnia zostało podpisane Zarządzenie Burmistrza w tej sprawie. Program skierowany jest do tych mieszkańców Gminy Mikołów, którzy rozliczają podatek od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Mikołowie i deklarują w swoim zeznaniu podatkowym, że ich miejscem zamieszkania jest Gmina Mikołów.
Cele programu
Znaczną część dochodów budżetu stanowią wpływy z podatków. Dla gminy podstawą dochodów własnych jest udział w podatku płaconym przez osoby fizyczne czyli z tzw. PIT–u. Środki te są wypracowane przez mieszkańców gminy, którzy płacą podatki na jej rzecz. Dzięki tym funduszom możliwe są inwestycje w poprawę jakości lokalnej infrastruktury, ale także w sport i kulturę. Program ma także zachęcić pozostałych mieszkańców, którzy jeszcze nie rozliczają podatku w mikołowskim Urzędzie Skarbowym, do złożenia właśnie tam swojej deklaracji podatkowej. Program ma także na celu wzmocnienie poczucia tożsamości mieszkańców, poszerzenie oferty możliwości spędzania wolnego czasu oraz wsparcie lokalnych przedsiębiorców poprzez reklamę w zamian za oferowane na rzecz mieszkańców ulgi i rabaty.

Zasady otrzymania
Kartę będzie można otrzymać od 15 maja, składając stosowny wniosek w Wydziale Spraw Obywatelskich przy ul. Karola Miarki 15 (Biały Domek). Do wniosku trzeba będzie okazać do wglądu dowód osobisty wraz z jednym z następujących aktualnych dokumentów potwierdzających rozliczenie podatku dochodowego od osób fizycznych w mikołowskim Urzędzie Skarbowym:
– pierwszą stronę złożonego PIT–u za poprzedni rok ze stemplem mikołowskiego Urzędu Skarbowego poświadczającego rozliczenie podatku bądź kserokopię powyższego dokumentu;
– urzędowe poświadczenie odbioru wydane przez elektroniczną skrzynkę podawczą systemu teleinformatycznego administracji podatkowej (UPO) wraz z pierwszą stroną PIT–u za poprzedni rok składanego drogą elektroniczną i wygenerowanym numerem dokumentu zgodnym z identyfikatorem dokumentu UPO;
– zaświadczenie z Urzędu Skarbowego potwierdzające złożenie zeznania o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) w poprzednim roku.
Regulamin Programu Karty Mieszkańca Gminy Mikołów oraz wszystkie dokumenty związane z Programem są dostępne na stronie Urzędu Miasta Mikołów www.mikolow.eu.

Więcej w papierowym wydaniu Gazety Mikołowskiej

KALENDARIUM

NA AFISZU

24.05.2017 plakat1  21.05.2017 plakat 002

24.05.2017 plakat 002 21.05.2017 plakat 003

21.05.2017 plakat 00421.05.2017 plakat 005

 06.05.2017 plakat 00325.05.2017 plakat

21.05.2017 plakat 00721.05.2017 plakat 008

Przewiń na górę