Srebro tenisistów stołowych

62052017

Dawno już tenisiści stołowi AKS Mikołów nie zanotowali tak dobrego sezonu. Drużyna znalazła się o krok od mistrzostwa, a drugie miejsce na zakończenie rozgrywek to dowód dużego potencjału tkwiącego w obecnej ekipie.

Także tenisistki stołowe AKS Mikołów – siostry Natalia i Oliwia Gąsior – zaliczyły historyczny występ w mistrzostwach Śląska. Dziewczyny stanęły na podium i to trzykrotnie. Natalia zdobyła podczas mistrzostw Śląska złoty medal w grze podwójnej młodziczek, startując z Weroniką Tomczak z JKTS Jastrzębie. W tej kategorii wzięła udział także młodsza o kilka lat Oliwia (kat. żaki) i wraz z Julią Tkocz (Sokół Orzesze) uplasowały się na miejscu 5-8. Po drugi medal Natalia sięgnęła w prestiżowej grze pojedynczej, wywalczyła brąz, natomiast Oliwia zakończyła mistrzostwa na 11–12 miejscu.
Trzeci medal – także brązowy – przypadł dziewczynom w rozgrywkach drużynowych. Natalia i Oliwia wyprzedziły zawodniczki JKTS Jastrzębie i AZS Częstochowa. Drugi zespół AKS: Maria Gąska, Maja Ryguła i Dorota Gąska uplasował się w grupie zespołów z miejsc 9-12.